Mortal Kombat 11 vs Tekken 7 vs?

Cześć, potrzebowałbym porady w wyborze gry na PC. Szukam jakiejś bijatyki dla dwóch osób na dwa kontrolery. Kompletnie nie mój typ gier więc się nie znam dlatego się poradzę :slight_smile:. Potrzebuję czegoś takiego co pozwoli pobawić się dwóm osobą i porywalizować ze sobą. Żadne większe granie tylko takie casualowe.
Po prostu przypominając sobie czasy dzieciństwa ostatnio padł temat grania w tekkena i chciałem mieć w kolekcji jakąś taką grę która pozwoli sobie przypomnieć te czasu :slight_smile:. Nie szukam czegoś retro, bardziej współczesnego, ale dającego podobną frajdę (wiadomo to nigdy nie będzie to samo).
Na szybko znalazłem MK11 i T7. MK11 mi się podoba, T7 wydaje mi się drogi (patrząc po wersjach ultimate na steam), chociaż z drugiej strony w MK11 są mikropłatności, ale nie wiem jak one wpływają na rozgrywkę.

Drugiego pada już dokupiłem teraz szukam gry :slight_smile:.

Liczę na to, że ktoś doradzi sensownie co wybrać, bez ideowych wojen i wielkich rozkmin. Chodzi o grę do grania casualowego, tak jak wspomniałem to nie jest mój ulubiony gatunek. Jednak do pogrania w 2 na jednym ekranie jak znalazł :slight_smile:. Ciężko grać w CSa w dwójkę na jednym kompie ;d - nie umiem sobie tego teraz wyobrazić xD.

PS. Mam jeszcze Wormsy, ale chcę też jakąś bijatykę dla urozmaicenia :slight_smile:.

za 4PLNy wykup sobie 30 dni Game Pass Ultimate


biblioteka jest dość spora (samych bijatyk jest kilka), a tytuły, których nie znajdziesz na PC możesz spróbować odpalić w chmurze. Miesiąc powinno wystarczyć na wypróbowanie, który tytuł Ci odpowiada i wtedy go kupić.
Chyba, że dojdziesz do wniosku, że warto przedłużyć subskrypcje.

1 polubienie

Spoko pomysł, niestety żaden z tytułów nie jest dostępny.

Broforce, Trine najlepiej cała seria, Goose game :wink:

Mortal kombat jest zdecydowanie lepszy od tekkena 7
Mam zioma co właśnie lubi takie gierki grać i sam jest fanem tekkena i nawet on przyznaje że tekken 7 to jest porażka.

Ofc nic nie szkodzi mieć oba tytuły. i po czacie dokupić Street fightera do kolekcji :slight_smile:

…tych dwóch nie tytułów nie ma na PC (Mortal tylko i wyłącznie na konsolach, a Tekken wycofany w styczniu (co powinno Ci dać do myślenia jeśli chodzi o jakość tej gry)) za to jest kilkadziesiąt innych gier wspierających zarówno rywalizację jak i kooperację na jednym ekranie.
Moim ulubionym jest np. Darksiders Genesis
Nie za mądrze mieć klapki na oczach. Takie Rage Street świetnie sprawdza się w trybie kanapowym, a mało popularne.
A jak już tak zależy Ci na mordobiciu to taki Injustice 2 w cenie 4PLN wydaje się całkiem znośny…

Właśnie czytałem, że t7 porażka zwłaszcza pod kątem singla i balansu postaci. Ale jak chodzi o grę na wyższym poziomie mk11 znów przegrywa z t7. Dlatego wydaje mi się, że mk11 chyba bardziej wpasuje się w moje oczekiwania.

Nie mam klapek stąd ?? w tytule. Rage street zerknę na spokojnie, ale nie wiem czy chcę coś z retro grafiką :confused:. Ogólnie szukam czegoś co dwie osoby nieumiejące grać wezmą pady i się będą dobrze bawić.

Dzięki za propozycję, ale w tej chwili szukam jakiejś bijatyki.

tekken 7 dalej jest dostępny jak i MK11
image
image

@Quassar Piszę o darmowym graniu w ramach subskrypcji.

@Fizyda wyżej zaproponowałem (poprzez edycję) tytuł, który powinien Ci przypasować albo MARVEL VS. CAPCOM: INFINITE

Czyli tylko odpada opcja testu gier taniej niż na Steam (zakładając, że 2 godziny to za mało na test walki z “AI”/Online - raczej nie chodzi o wstyd, że się 2 razy kupi jak Steam pozwala wtedy raczej odpada tylko druga próba zwrotu lub ma mniejszą szansę).

Nie tego szukam. Zależy mi na jakiejś bijatyce, ale żeby nawiązywała nieco do starych gier i t7 i mk11 takimi tytułami są. Gdzieś tam człowiek ma sentyment i pamięta jak grał w to. Nie zależy mi w tym konkretnym przypadku też na cenie, mogę dać i 300zł. A ta propozycja jest kompletnie nie tym czego szukam. Niemniej dzięki za poświęcony czas.

@Quassar chodziło o to, że nie jest dostępny na pc w ramach xbox passa.

Zerknąłem, że t7 jest w sklepach typu x-kom za 47 zł (https://www.x-kom.pl/p/465231-gra-na-pc-pc-tekken-7-esd-steam.html?utm_source=ceneo&utm_medium=comparison&utm_campaign=ceneo_click) tylko nie wiem skąd ta rozbieżność cen w porównaniu do steama. Gdyby to było allegro to bym zakładał, że klucze z innych regionów i ryzyko zablokowania gry oraz problemy z aktywacją przez vpna w cenie, ale tutaj chyba nie powinno mieć to miejsca … Ktoś wie skąd ta różnica cenowa?

Jeśli t7 byłby za 47 to bym chyba wziął mk11 i t7 co by rozwiązało problem ;d

Normalnie sklepy pozyskali po korzystniejszej cenie czasem steam też daje… tylko w sklepie nie wszystkie licencje zeszły a na steam wróciła stara cena bo promocja się skończyła.

Są też na allegro niskie ceny od innych sklepów niestety są też ci źli… co kupują gry i inne produkty za kradzione pieniądze karty kredytowe i potem odsprzedają by sobie wyprać kasę. zwykle konta robione na tak przysłowiowego słupa.

Spoko zależy Ci na Mortalu to ok. Kupuj i baw się dobrze. Nie rozumiem tylko po co te wpisy…

…wystarczyło od razu pisać, że wahasz się między Mortal a Tekken i bym się nie rozpisywał.

Głównie waham się pomiędzy tymi tytułami, ale jeśli pojawiło by się coś innego równie klimatycznego czemu nie. Niestety Twoja propozycja nawet jeśli lepsza nie trafia do mnie :frowning:.

Dlatego allegro nie wchodzi w grę i nie sprawdzam cen. Głównie patrzyłem na ceny na steam, ale jeszcze w zaufanym sklepie mógłbym kupić. W sumie biorąc i Xów czy Brzoskwiń mogę kupić MK11 i T7 w cenie jednego na steam. Tylko dwie wydaje mi się, że to będzie za dużo.

Chyba obejrzę gamplay jednego i drugiego i wezmę co mi się bardziej na oko podoba, a jak będzie lipa to najwyżej w wyprzedażach dokupię potem normalnie drugą. No chyba, ze pojawi się jakaś inna propozycja fajna. Gdzieś na necie padały propozycje street fighter ale nie jestem przekonany przez retro grafikę. Chciałbym jednak coś co ma retro ducha i współczesną grafikę.

mylisz zamysł artystyczny z retro. Obraz ostry jak żyleta nawet na dużym ekranie, a i efektów wizualnych nie brakuje. Za “komiksową” plastyką przemawia przejrzystość rozgrywki (a i tytuł umożliwia dodanie mnóstwa filtrów przez co grę można nieco spersonalizować pod swój gust)
Tyle, że ja widzę iż nastawiłeś się na tego (fotorealistycznego) Mortala i innymi tytułami Ci nie dogodzisz. Podobny graficznie jest jeszcze Soul Calibur VI

Nie, nie mylę. Nieprecyzyjnie się wyraziłem. Nie odpowiada mi grafika stylowana retro gry. Ma to swój urok, ale nie tego tym razem szukam.

I tak i nie. Częściowo fakt mocno nastawiłem się na mortala czy tekkena bo szukam gry nie pod siebie, a pod osobę z którą chcę w tą grę grać. A nie jest to gracz, wręcz w ogóle nie gra. Ale chce pograć w mordobicie i tyle. Szukam czegoś niewyrafinowanego właśnie dla takiej osoby, żeby miała szansę się wciągnąć i pograć dłużej niż 15 minut. A może nawet i wracać do tego co jakiś czas.
Nie wiem czy tryb fabularny w ogóle podejdzie. Bardziej chodzi o to by porywalizować na padach :slight_smile:.
Mocno ograniczam się do tych dwóch tytułów bo ta osoba je zna, a przynajmniej gdzieś ma świadomość ich istnienia i ma z nimi jakieś wspomnienia. Dlatego szukam czegoś co ma największe szansę na wciągnąć ją do gry.
A do Mortala sam mam sentyment - nie ma co się oszukiwać. Mało grałem w takie gry, ale jeśli już to był to Mortal, Tekken mnie nigdy nie wciągnął, ale to w ogóle nie jest mój gatunek gier. Jak już to taka odskocznia od tego co ogrywam na co dzień.

Oo naprawdę fajny tytuł.

Dead or Alive 6