Mostek PCMCIA - PCI

Moja znajoma chcąc mieć dostęp do stałego netu musi się zdecydować na ofertę któregoś z operatorów GSM. Nie posiada jednak laptopa a stacjonarny PC i musi dokupić właśnie taki mostek PCMCIA-PCI. Dlatego chciałbym się spytać, czy ktoś z Was korzysta z takiej przejściówki i jak to się sprawuje? Ktoś jej nagadał, że by korzystać z abonamentu w miarę taniego (~70 zł) musi kupić taki mostek za 400 zł ( !!

z tego co mi wiadomo to operatorzy oferują dwa rodzaje kart -> PCMCIA i do zwykłego PC, wiec nie lepiej by “kolezanka” wzieła poprostu zwykły modem?? ??

wiec ten mostek jest w ogóle nie potrzebny, bo mozna zabrac modem USB

Ne pewno tak by zrobiła gdyby tylko istniała taka możliwość. Mieszka w takim miejscu że jedyną opcją jest sieć GSM. Jeśli faktycznie byłoby tak, że będzie znacznie drożej na stacjonarnym PC to pozostaje jej sprzedaż tego PC i kupno laptopa. A może ktoś potwierdzić słowa Mate121 ??

Korzystam

Sprawuje się doskonale, nie ma z tym sprzętem żadnych problemów, działa zarówno pod WinblowsemXP jak i Linuxem.

Używam modemu PCMCIA SonyEricsson GC89 i działa bezproblemowo.

Chociażby tutaj:

http://iplus.pl/jakkorzystac_usb.html

Czyli to właśnie ten modem na USB jest tak drogi. A co jeśli skorzysta z tego mostka i karty PCMCIA tak jak Ty -Cichy- to jaki wtedy będzie abonament? Ile kosztuje ta karta PCMCIA ?

Cena modemu (zarówno USB jaki PCMCIA) zależy od:

-czasu trwania umowy

-wysokości miesięcznego abonamentu

Szczegóły znajdziesz tu:

iPlus

BlueConnect

Orange

Radzę poszperać na stronach operatorów oraz udać się do ich salonów firmowych. W ten sposób będziecie mogli dowiedzieć się więcej i wybrać najkorzystniejszą ofertę.

Zwróćcie przy wyborze uwagę także na miesięczny limit transferu oraz wysokość opłaty aktywacyjnej.