Mostkowana karta sieciowa (bridged) - VirtualBox

Witam

Proszę o pomoc w skonfigurowaniu VirutalBox w trybie Mostkowanej karty sieciowej(bridged) .

-W Virtualbox mam postawiony Kali Linux, a z kolei VirtualBox jest postawiony na fizyku windows 10

-W trybie NAT, nie ma żadnego problemu, internet pracuje prawidłowo na gościu (Kali Linux).

Natomiast problemem jest to, że nie mam dostępu do internetu na Kali Linux po zmianie w tryb Mostkowanej karty sieciowej,

-Ustawienia sieciowe są automatyczne, nie zmieniałem nigdzie adresów na statyczne.

-Wyłączyłem zaporę w windows 10, ale to chyba nie to, ponieważ po wpisaniu ifconfig na Kali Linux nie dostaje nawet adresu

-Na fizyku Windows 10, dostęp do internetu zapewniony mam z sieci Wi-Fi i dlatego w lekką konsternację wprawia mnie opcja domyślnie zaznaczona ‘Kabel podłączony’ .

Oczywiście przed publikacją tego postu sprawdzałem i z odznaczenie tej opcji nie rozwiązuje problemu.

Czy zatem zmiana z NAT na tryb Mostkowanej karty sieciowej wymaga dodatkowych zmian? Jeśli tak to jakich?

Pozdrawiam

Karta wifi w trybie bridge wymaga więcej zabiegów. Ja jestem VMWare’owiec/Hyper-V, ale pewnie @roobal najszybciej Ci podpowie - z tego co pamiętam przerabiał temat.

Ta opcja mówi o tym, czy system gościa będzie widział, że jego ,kabel ethernetowy’’ jest wpięty do gniazdka. Z punktu widzenia gościa połączenie i tak i tak jest ,przez ethernet’’, bo wirtualizacja połączeń bezprzewodowych zawsze była problematyczna. A w praktyce pakiety lecą przez urządzenie gospodarza, dzięki któremu jest podłączony ,do WiFi’’*.

*To ostatnie zdanie jest prawdziwe dla tych ustawień, które widzę na screenie. Można przecież sobie zmienić, które fizyczne urządzenie ma być używane.

Na Windows 10 ogólnie jest jakiś problem z mostkowanym typem sieci na Virtualbox. Tyle, że problem polega głównie na tym, że nie można wybrać tego typu sieci.

DHCP może nie rozdawać adresów z różnych powodów, nie tylko z braku komunikacji. Przypisz statyczne IP na Kali i spinguj bramę, jakiegoś hosta w Internecie.

Statyczny IP na Kali ustawisz poleceniem:

ip a a adres_ip_z_maska b adres_broadcast dev nazwa_urządzenia_sieciowego
ip route add default dev nazwa_urządzenia_sieciowego