Mostkowana karta virtualbox - brak internetu w systemie gość

Hej, chce sobie zrobić na virtualbox serwer do testowania do którego można się łączyć z internetu, ew przypisać jakąś darmową domenę dla testów. Połączenie miałoby być xubuntu (gospodarz) - xubuntu (gość). Ustawiłem w ustawieniach maszyny sieć - mostkowana karta sieciowa i to tyle. Zalogowałem się do gościa, wpisałem ifconfig wyskoczył adres ip 192.coś tam, wpisałem w przeglądarkę w systemie gospodarza i owszem wyświetla się (welcome to nginx). Nie wiem tylko czy takie ip zaczynające sie na 192. jest poprawne i można się połączyć do niego z netu. Problem jeszcze w tym, że w systemie gościu nie mam internetu od tego zabiegu.

Mam internet z neostrady (wifi - livebox2). Jak to ustawić, żeby warunki były zbliżone maksymalnie do serwera vps?

Podaj wynik

ifconfig

z poziomu wirtualnej maszyny oraz hosta.

Musisz zalogować się do routera i przekierować porty na adres maszyny wirtualnej, gdyż adres 192.168.xxx.xxx to adres z puli adresów prywatnych, które nie mają prawa wystąpić w internecie ze względu na brak unikalności (adresy z puli prywatnej można używać w sieciach LAN), po przekierowaniu portów, bądź postawieniu maszyny wirtualne w DMZ pozwoli Ci łączyć się z maszyną spoza twojego LANu.

W tym temacie masz w skrócie opisane jak przekierować porty lub skorzystać z DMZ podstawowa-konfiguracja-domowego-routera-t439247.html#p2786286

Pozdrawiam!

Roobal w ustawieniach Liveboxa w zakładce DMZ mam coś takiego:

  1. informację - “musisz przypisać statyczny adres IP dla tego urządzenia w ustawieniach DHCP” oraz pod spodem nazwę swojego laptopa z adresem IP 192.168.1.10 oraz adresem MAC

  2. w polu wyboru mogę jeszcze wybrać “statyczny adres IP” i dodać

Co teraz powinienem zrobic? W Virtualhoscie jak wpisze ifconfig to mam adres gościa jako 192.168.1.11 ale jak próbowałem ten adres w zakładce DHCP przypisać do statycznego IP a później umieścić w zakładce DMZ to nic to nie dało. W Virtualbox mam ustawione mostkowana karta sieciowa (bridged).

Jeśli w routerze masz opcję rezerwacji adresów IP, zarezerwuj adres IP do adresu MAC karty z wirtualnej maszyny (adres MAC odczytasz z ifconfig lub z ustawień wirtualnej maszyny w Virtualboksie), lub przypisz adres ręcznie, ten adres IP wpisujesz w DMZ i powinno działać. To czy maszyna jest dostępa z internetu musiałbyś testować spoza swojej sieci, z własnej sieci może nie działać w przypadku Neostrady. W Neostradzie pewnie masz zmienne IP, w związku z tym możesz zarejestrować darmową domenę na serwisach typu No-IP czy DynamicDNS, które będą rejestrowały zmiany adresu i podpinały ją pod domenę.

Pozdrawiam!