Moto g50 nie odpala kamerki endoskopowej

Witam
Mam problem z kamerką endoskopową po podpięciu do moto g50 z wgranym androidem 12.
Otusz wykrywa że zostało podpięte urządzenie do potru ale nie pokazuje jakie i nie da się sparować.
Zasilanie jest podane na kamerkę ponieważ dioda zasilania świeci, tak samo jak i diody doświetlające filmowany obiekt.
Urządzenie podpięte mam przez przejściówkę z habem.
Po podpieciu do innej motki z androidem 11 wszystko działa.

Nie ma czasem jakiejś aplikacji do tego endoskopu?

Używam camerafi 2. Wcześniej na g7 power miałem wcześniejszą wersję tej apki ale już nie ma wsparcia dla niej a ze sklepu zniknęła całkiem.

To może wersja 2 nie wspiera tego modelu twojego endoskopu i trzeba pobrać z APKPure starszy pakiet *.apk i zainstalować. @krystian3w dał linka.

Na żony g9 play śmiga na camerafi 2 na moim starym g7 power i e6 play śmigało na starej wersji. I teraz nie wiem czy to kwestia kompatybilności kamery z telefonem czy faktycznie apk coś psuje.
A takie pytanie. Czy tu może jest opcja że coś ze sterownikami jest nie tak?

Może Android 12 coś namieszał i Google przypadkowo ucięło wsparcie (w 14 usuną Android Beam).

A co to było ten Android Veam?

To raczej nie wynika z systemy bo przed up do 12 też nie działało. A na G9 działa i na 10 i 11.
Jeszcze się zastanawiam czy to może być przyczyną że może w telefonie była zainstalowana apka która nie obsługuje tej kamerki i ona coś w rejestrze pozmieniała. Tylko nie bardzo umiem się do tego dobrać tak żeby oczyścić system z resztek aplikacji bez resetowania telefonu.

W Androidzie nie ma rejestru.