Motorola defy - konfiguracja internetu, brak połaczenia

Witam serdecznie, sytuacja rysuję się następująco: posiadam telefon motorola defy, oraz abonament w którym jest pakiet internetowy 100Mb. Abonament jest z plusa, problem jest w tym, że nie mam połaczenia internetowego, dostępnego przez sieć komórkową. Za pomocą strony plusa konfiguruję telefon, ustawiam co tam piszą, zapisuję APN restartuje tel ale ten internet cały czas nie działa. W czym problem? Za 1 razem ustawiłem za pomocą konfiguracji z strony plusa internet za 1wszym razem, a po przywróceniu ustawień fabrycznych to samo po prostu nie działa. Czy możę być problem w tym, że muszę gdzieś w telefonie włączyć taką opcję, żeby telefon pozwalał na transmisję danych za pomocą sieci komórkowej, ja tego u siebie nie mogę znaleźć. Pomocy, pozdrawiam! :slight_smile:

Przede wszystkim trzeba włączyć dane pakietowe i być może roaming danych (choć wg mnie nie powinien być wymagany). Tryb sieci danych też trzeba włączyć (POWER i wybrać opcję).

Podaj ustawienia punktu dostępu

Tak na marginesie telefonu chyba nie trzeba restartować, tylko zrobić tryb offline i potem online. Po maks. 20 sekundach powinien pojawić się “E” lub “3G” lub “H” na górze na pasku powiadomień koło ikony zasięgu.

Rozwiązałem problem, przyczyna niedziałającego internetu polegała na tym, ze oprócz całej konfiguracji trzeba wejść w opcje>zarządzanie danymi > i tam włączyć opcję, trzeba pozwolić telefonowi na odpalanie internetu. :slight_smile: