Motorola defy - konfiguracja internetu, brak połaczenia

(Pinio150) #1

Witam serdecznie, sytuacja rysuję się następująco: posiadam telefon motorola defy, oraz abonament w którym jest pakiet internetowy 100Mb. Abonament jest z plusa, problem jest w tym, że nie mam połaczenia internetowego, dostępnego przez sieć komórkową. Za pomocą strony plusa konfiguruję telefon, ustawiam co tam piszą, zapisuję APN restartuje tel ale ten internet cały czas nie działa. W czym problem? Za 1 razem ustawiłem za pomocą konfiguracji z strony plusa internet za 1wszym razem, a po przywróceniu ustawień fabrycznych to samo po prostu nie działa. Czy możę być problem w tym, że muszę gdzieś w telefonie włączyć taką opcję, żeby telefon pozwalał na transmisję danych za pomocą sieci komórkowej, ja tego u siebie nie mogę znaleźć. Pomocy, pozdrawiam! :slight_smile:

(ra-v) #2

Przede wszystkim trzeba włączyć dane pakietowe i być może roaming danych (choć wg mnie nie powinien być wymagany). Tryb sieci danych też trzeba włączyć (POWER i wybrać opcję).

Podaj ustawienia punktu dostępu

Tak na marginesie telefonu chyba nie trzeba restartować, tylko zrobić tryb offline i potem online. Po maks. 20 sekundach powinien pojawić się "E" lub "3G" lub "H" na górze na pasku powiadomień koło ikony zasięgu.

(Pinio150) #3

Rozwiązałem problem, przyczyna niedziałającego internetu polegała na tym, ze oprócz całej konfiguracji trzeba wejść w opcje>zarządzanie danymi > i tam włączyć opcję, trzeba pozwolić telefonowi na odpalanie internetu. :slight_smile: