Motorola defy - software do obsługi / synchronizacji z pc

Witam serdecznie, poszukuje programu do obsługi tel motorola defy. Wiem, że dla produktów firmy nokia jest nokia pc suite a dla motoroli ? Pozdrawiam i czekam na odpowiedź. :smiley:

Motorola Phone Tools

Zastanawia mnie tylko po co taki program? Defy jest na Androidzie i pięknie synchronizuje się z usługami Google’a:

  • kontakty z kontaktami z GMaila,

  • poczta e-mail z GMailem,

  • Kalendarze z kalendarzami Google’a

Pliki można ustawić na automatyczną synchronizację z komputerem poprzez np. Dropboxa albo SugarSync.

ale jak ja mam przerzucić kontakty z nokia na defy? :slight_smile:

Skopiować na kartę sim z pamięci nokii a potem skopiować z karty sim do pamięci defy…

za pomocą żadnego programu nie da rady tego zrobić, pod tym kątem ten system kuleje, wsparcie systemu :frowning:

Dodane 25.12.2011 (N) 3:37

powiedzmy, że mam już te kontakty na defy a jak je edytować czyli wpisać tak, żebym wiedział kto kim jest, bo mam nieporządek, da sie?

Po pierwsze: przerzucanie kontaktów poprzez kartę SIM jest nieefektywne. Nazwy kontaktów są skracane, niektóre informacje są tracone.

Ja kontakty z Symbiana do Androida przeniosłem tak:

  1. W Androidzie ustawiłem domyślne miejsce kontaktów na moje konto GMail, bo chciałem mieć stale synchronizowane kontakty. Przeszedłem do książki adresowej, menu, więcej, ustawienia, zapisuj nowe kontakty w: Google.

  2. W Symbianie otworzyłem książkę adresową, opcje, Zaznacz/usuń zaznaczenie, zaznacz wszystko, opcje, kopiuj wizytówkę, do innej pamięci i wybrałem kartę pamięci.

  3. Kartę pamięci podłączyłem do laptopa z Windowsem. Była na niej spora liczba wizytówek w postaci plików *.vcf. Mógłbym je dodawać pojedynczo, ale po co, skoro można to zrobić hurtem?

  4. Otworzyłem wiersz poleceń i wykonałem następujące czynności:

Tym sposobem wszystkie wizytówki zapisałem do jednego pliku.

  1. Otworzyłem przeglądarkę www, przeszedłem na stronę poczty gmail i zalogowałem się.

  2. Przeszedłem do zakładki kontakty

7, Kliknąłem w importuj kontakty.

  1. Wybrałem mój zbiorczy plik wizytówek i OK.

  2. Kontakty w nowym telefonie pokazały się automatycznie (nazwy kontaktów całe - niezmienione, informacje o urodzinach, rocznicach, notatki kontaktów, a nawet zdjęcia - wszystko od razu było dostępne w nowym telefonie).

Mam kontakty na telefonie, jak mogę je edytować, podpisać itp… na komputerze?

2 pytanie, jak dodać okładkę do piosenki, podpisać ją? :slight_smile:

Jeśli masz kontakty domyślnie zapisywane na koncie Google’a to:

  1. otwierasz przeglądarkę www,

  2. przechodzisz na http://www.mail.google.com,

  3. logujesz się,

  4. przechodzisz do sekcji “kontakty”,

  5. i tu możesz sobie edytować kontakty przy pomocy komputera.

Okładki najlepiej dodawać do informacji wewnętrznych plików audio (ID3Tag). Ja to robię za pomocą programu TagScanner.

pytanie, czy do motoroli defy da się przypiąć smycz, bo nie widzę nigdzie miejsca na przyczep :shock:

Coś taki zdziwiony? W takich smartfonach się już tego nie daje…

W mojej n95-2 jest, wiem, że stary model ale jednak. To skucha, jak mam teraz telefon ulokować, hmmmm :? :shock:

W kieszeni?

Nie - odpada, wolałbym nie bo mi się cały tel poniszczy, a chciałbym jego stan nowości jak najdłużej utrzymać. :slight_smile:

oo teraz temat słuchawek do 100 zł kto jakie poleca, wie ktoś może gdzie można kupić wejście 3.5 mm bo moje stare aurvany się popsuły i właśnie tego elementu potrzebuje, żeby je naprawić. Da się kupić ten element w jakimś sklepie internetowym? :wink:

Ja Samsunga F-480 (jeden z moich telefonów) noszę w kieszeni już chyba 4 lata i wciąż wygląda nieźle. Główna zasada - w kieszeni rezyduje tylko telefon. Żadnych monet, czy kluczy. Poza tym Defy ma wyświetlacz ze szkła hartowanego (jak kto woli - Gorilla Glass), które ciężko porysować i obudowę z plastiku gumowanego, który się nie powinien rysować. Jeśli to dla Ciebie za mało, to możesz poszukać jakiś etui np. na Allegro.

Wtyczkę jack 3,5mm można kupić w każdym sklepie elektronicznym. Ceny? Przykłady ze sklepu, w którym ja się zaopatruję: plastikowa - 1,50zł, metalowa - 3zł, pozłacana - 4zł. Pozostaje tylko kwestia umiejętności posługiwania się lutownicą. Zakup przez internet części za kilka złotych nie ma sensu (chyba, że hurtem).

Nie podałeś jakie słuchawki lubisz. Douszne, dokanałowe, nauszne? Jeśli chodzi o słuchawki do 100zł to pytaj innych. Ja się na ten temat nie wypowiem. Warto też się zastanowić, czy nie zainwestować w słuchawki z mikrofonem. Sam mam do Samsunga Galaxy S2 podpięte słuchawki NuForce NE-700M.

No właśnie. Co chwilę nowy temat w jednym wątku. Wypadałoby zadawać kolejne pytania w nowych wątkach. :wink:

kamil_w te słuchawki mi się podobają, będę pasować do mojego tel i na dodatek przydadzą się do uprawiania sportu, a możesz może jakąś opaskę na rękę podesłać gdzie można kupić ją w celu włożenia telefonu? :smiley:

Wiesz daje pytanie za pytaniem bo potem admin ma pretensje, że 10 tematów zakładam. 8)

Słuchawki są niezłe. Dźwięk jest ciepły. Dużo głębokiego basu, który nie rozlewa się na inne pasma. Na początku dźwięk był dość metaliczny, ale po wygrzaniu słuchawek stał się naprawdę przyjemny. Zwłaszcza z Samsungiem Galaxy S2, który wydaje dźwięk pomiędzy neutralnym, a chłodnym (ciężko mi jednoznacznie określić). Ne-700M i SGS2 tworzą synergiczne połączenie. Jak jest z Defy? Tego nie wiem. Słyszałem natomiast, że Defy wydaje dźwięk gorysz od SGS2. Tak przynajmniej piszą ludzie na forum.mp3store.pl i head-fi.org. Raczej nie ma powodu im nie wierzyć.

Zwróć uwagę, że słuchawki są kanciaste. Mi to nie przeszkadza i słuchawek praktycznie nie czuję w uszach, ale niektórzy moi znajomi twierdzili, że słuchawki wpijają im się w uszy.

Poza tym - wolisz dźwięk dochodzący z zewnątrz głowy, czy z wewnątrz? Jeśli z zewnątrz, to słuchawki dokanałowe nie są dla Ciebie.

Dawno nie biegałem z telefonem, więc nie orientuję się w temacie opasek na telefon/odtwarzacz mp3. Osobiście rozważam od jakiegoś czasu zakup wodoszczelnego odtwarzacza mp3 i słuchawek, żeby móc z nimi pływać. Jeśli budżet pozwoli, to za jakiś czas dokonam takiego zakupu. Póki co mam inne wydatki.

Co do słuchawek to polecam forum: http://forum.mp3store.pl/ - oni powinni pomóc ci wybrać najlepsze słuchawki :slight_smile:

kamil_w ja właśnie chce jakąś opaskę do telefonu bo mam zainstalowaną między innymi aplikacje micoach adidas i opaskę na klatę i chce monitorować swoje poczynania na ekranie telefonu. :slight_smile: