Motorola E398

Witam…wlasnie dzisiaj otrzymalem swietny telefon (taki jak w temacie).

Opanowac go jest bardzo trudno.

Ale czego sie tu spodziewac po jednym dniu posiadania telefonu.

Ale mam male pytanko…bardziej do posiadaczy tego telefonu.

Chcialbym wgrac gre Java poprzez USB…tylko nie wiem jak…wgrywam ja do folderu /kjava/ a w telefonie sie nic nie zmienia…

Bede wdzieczny za wsakozwki.

POZDROWIENIA I WESOLYCH SWIAT :slight_smile:

No masz problem zmien program nie wiem moze ja sie mylę ale zostawiam to na inne posty użytkowników :wink: ||||||||||||||||||||||

aby wgrac jave do e398 przez usb musisz ja najpierw aktywowac mozesz to zrobic przez edycje seema lub przez mss gry natomiast wgrywasz midway’em. skopiowanie do folderu to troche lamerski pomysl nic w ten sposob nie zdzialasz:/

z moja v500 tez mam ten sam problem wszystko da sie zmienic ale nie jave :frowning: jak ktos wie jak wgrac jave do v500 to bedzie super:)

mysle ze w v600 robi sie analogicznie, bo identycznie jak w e398 aktywuje sie jave w t720i co sprawdzalem i dziala bez problemu. ewentualnie w razie czego gg

Mialem wtedy pierwszy czy drugi dzien ten telefon.

A wczesniej mialem przez rok Siemensa sl45i.

Wiec wybaczcie mi to.

Zreszta juz mi sie udalo i wszystko smiga jak marzenie.

Ja odblokowalem jave programem PST a wgrywam MIDway 2.8.

no to gratuluje:) ciesze sie bardzo:)

a ja nie moge niby java odblokowana ale nie da rady wgrac javy w ustawieniach tel mam ustawienia java.a programem midway 2.8 nie da rady a moze cos zle robie (na pewno cos zle robie) pomocy!!

Update:

doszedlem jak wgrywac midwayem ale… po wgraniu aplikacji pojawia sie komunikat ze aplikacja moze miec ograniczone sterowanie. co robic??pomocy! !!

Sciagasz program PST Phone Programmer v7.1

Musisz zmienic w tel. w ust. polaczen na odbieranie "dane/fax"

Nastepnie instalujesz sterowniki z folderu gdzie zainstalowales PST.

( C://Program Files/Motorola/PST ).

Nastepnie postepuj w/g nizej wymienionych zasad:

PST

Wejdź w Menu telefonu, wybierz Ustawienia -> Połączenia -> Ustawienia USB. Zmień połączenie domyślne na Dane/Fax. Możesz teraz całkowicie wyjść aż zobaczysz tapetę.

Nie podłączaj jeszcze telefonu. Zainstaluj PST 7.1.1. Pod koniec instalacji będziesz dostawał monity o niezgodności aktualizacji z systemem (chyba, że używasz WinXP ENG), po prostu wyklikaj OK. ZRESTARTUJ komputer.

Podłącz telefon. Automatycznie zainstaluje się modem Motorola E398 (wskaż ścieżkę C:\Program Files\Motorola\PST).

Uruchom PST Phone Programmer. File -> New -> kJava File. Pokaże się okno które możesz na razie olać. Wybierz Phone -> Read. Będą się instalowały 3 różne sterowniki, ich ścieżka to C:\Program Files\Motorola\PST . KONTYNUUJ w razie monitów Windowsa. Po prostu bądź uparty. Klikaj tyle razy Read aż wszystkie trzy zostaną zaintalowane i program poprawnie odczyta telefon, ustawi go w tryb zawieszenia i znajdzie listę programów Java (pasek osiąga 100%).

Możesz to okno z paskiem zamknąć, teraz interesuje Cię okno które wcześniej olałeś. Kliknij na Enable/Disable Java App Loader. Znów wyskoczy okno z paskiem, czekaj aż dojdzie do 100%. Po tym procesie odłącz telefon, wyłącz i włącz go (nie martw się, że nie odpowiada, po restarcie będzie OK). Zamknij PST.

Podłącz telefon. Wejdź w Menedżer Urządzeń i na liście urządzeń znajdź Modem -> Motorola E398. We właściwościach na drugiej czy trzeciej zakładce powinien być numer wirtualnego portu COM. Zapamiętaj go. Wyjdź z tego. Odłącz telefon.

Odpal MIDway 2.8. W ustawieniach File -> Settings ustaw port COM, który sobie zapamiętałeś, a prędkość na 115000. Teraz File -> Open JAD… i wybierz plik JAD danej gry (plik JAD i JAR muszą mieć tę samą nazwę i być w tym samym folderze). W telefonie wejdź w Ustawienia -> Ustawiena Java -> Ładowanie apl. Java. Wejdź w to. Dopiero teraz podłącz telefon. Po wybraniu gry (pliku JAD) kliknij na Send JAD. Jeśli wszystko poszło w porządku w telefonie ukaże się monit instalacji gry, zgódź się, gra ściągnie się na telefon i zainstaluje.

To tyle. Odłącz telefon. Aby wrócić do trybu przenośnego dysku wybierz Ustawienia -> Połączenia -> Ustawienia USB i wybierz Karta Pamięci.

A teraz czas na MIDway v2.8:

MIDway v2.8

Po odblokowaniu mozliwości przesyłu apletów JAVA przez kabel, wchodzimy do tej nowej opcji w menu (Kabel od telefonu musi być odłaczony) o nazwie Ładowanie apl. Java. Telefon chce abyśmy podłączyli kabel - robimy to, pojawia sie komunikat, że “Łącze JAL jest aktywne”.

Teraz uruchamiasz program MIDway (działa też pod winXP). W ustawieniach programu koniecznie wybieramy właściwy port COM.

Wciskamy przycisk “Open JAD” i wybieramy grę którą chcemy wgrać.

Koniecznie przed wgraniem należy sprawdzić co jest w pliku JAD - najlepiej jakimś edytorem tekstowym (np. notatnikiem) - czy oby nie ma tam adresu http do pliku jad.

Jeżeli to wygląda tak:

Manifest-Version: 1.0

MIDlet-Jar-Size: 64309 MIDlet-1: Astrosmash, Astrosmash.png, astrosmash

MicroEdition-Configuration: CLDC-1.0

Created-By: 1.3.1 (Sun Microsystems Inc.)

MIDlet-Version: 1.8.7

MIDlet-Name: Astrosmash

MIDlet-Vendor: THQ

MicroEdition-Profile: MIDP-1.0

MIDlet-Jar-URL: http://67.10.33.45/midlets/Astrosmash1.jar

to MUSIMY wywalic sciezke internetowa do pliku JAR (zaznaczona wyżej na czerwono), tak by zostalo:

Manifest-Version: 1.0

MIDlet-Jar-Size: 64309

MIDlet-1: Astrosmash, Astrosmash.png, astrosmash

MicroEdition-Configuration: CLDC-1.0

Created-By: 1.3.1 (Sun Microsystems Inc.)

MIDlet-Version: 1.8.7

MIDlet-Name: Astrosmash

MIDlet-Vendor: THQ

MicroEdition-Profile: MIDP-1.0

MIDlet-Jar-URL: Astrosmash1.jar

Teraz wciśnij “Send JAD”. W telefonie pokaże się informacja o programie. Trzeba wcisnąć w telefonie “POBIERZ” (prawy SoftKey).

Teraz program będzie się wgrywać, a następnie zacznie się instalacja. Jeśli będzie komunikat, że jest za mało pamięci to trzeba usunąć część z już zainstalowanych programów Java i powtórzyć wgrywanie.

patrico wielkie dzieki! !!