Motorola E398

Zamierzam kupić sobie Motorolę E398, w związku z tym przejrzalem sobie niektore tematy na tym forum. I mam kilka pytań:

  1. Czy wielkość karty microSD, której można użyć w tym telefonie jest ograniczona do iluśtam MB?

  2. Rozumiem że aby zaistaniała możliwość nagrywania wideo konieczna jest wymiana soft?

  3. Czy w zwiazku z tym traci sie gwarancje?

  4. Czy przy nieprawidlowej wymianie dochodzi do uszkodzenia telefonu?

  5. Czy jest to trudne i czy można skądś wziąć jakiś ‘poradnik’?

  6. Czy ktoryś z niżej wymienionych telefonów jest lepszy?

    LG L3100

    Motorola C200

    Motorola C550

    Motorola C651

    Motorola E365

    Motorola E398

    Nokia 3310

    Nokia 3410

    Nokia 3510i

    Nokia 5510

    Nokia 6100

    Nokia 6610

    Nokia 6610i

    Panasonic X100

    Philips 162

    Philips 355

    Philips 655

    Philips Fisio 822

    Sagem myX-5-2

    Sagem myX-5-2V

    Sagem myZ-5

    Samsung C100

    Samsung C210

    Samsung E300

    Samsung X100

    Samsung X600

    Siemens A52

    Siemens A57

    Siemens A65

    Siemens AX75

    Siemens C60

    Siemens C65

    Siemens C75

    Siemens CF62

    Siemens CX65

    Siemens M55+aparat

    Siemens M65

    Siemens MC60

    Sony Ericsson T230

    Sony Ericsson T290i

    Sony Ericsson T610

  1. Po zmianie softu obsługuje te największe obecnie na rynku. W standardowym sofcie nie obsługuje chyba większych niż 256 lub 512 (pewny nie jestem co do wielkości ale problemy z oczytem dużych kart się pojawiają)

  2. Tak

  3. Tak

  4. Tak, ale jeśli robisz wszystko dokładnie jak jest opisane choćby na matraxie nie uszkodzisz linka. Ważne jest robienie backupa.

  5. Banalne. Poradników szukaj na forum http://www.matrax.net i http://www.motoe398.prv.pl i http://www.motoe398.pasjagsm.pl

  6. Raczej nie ;]

Do jakiego modelu najlepiej zaaktualizować?

Modelu?

Z tego co wiem to większość softów jakie się wgrywa pochodzi od E1, niektóre od e770, nawet spotkałem sie z softem z v3 :stuck_out_tongue:

Ale najlepszy soft to oczywiscie E1.

E1 Rokr. Polecam soft oparty o reflash 48R z skopiowanymi ustawieniami baterii od R372. Jak to wszystko zrobić jest na matraxie.

Modelu?

Z tego co wiem to większość softów jakie się wgrywa pochodzi od E1, niektóre od e770, nawet spotkałem sie z softem z v3 :stuck_out_tongue:

Ale najlepszy soft to oczywiscie E1.

Jeśli zrobisz backup, gdy bedziesz miał jeszcz “orginalna e398” i wgrasz gdy bedziesz miał problemy z telefonem to nie. Gorzej jeśli twoja e398@E1 po jakims czasie sama od niczego sie zepsuje i już nie wstanie(bo wtedy nie bedzie mozna juz wgrac backupa) Jednak powiem ci szczerze ze motorola e398 to bardzo mało zawodny telefon i rzadko kiedy można go “uwalic” tak zeby juz nie wstał, nie mówiąc o tym, że raczej sam od niczego się nie psuje.

Obecnie tak. Wcześniej były wariacje na sofcie 95R czyli tym standardowym od ery. Potem E770 który z tego co pamiętam dawał nagrywanie video, ale wyłączał jeden głośnik i obsługę kart. V3 chyba podobnie.

NA dziś dzień oczywiście najlepiej jest instalować soft od e1.

Polecam DARKNESS v2 Final na flashu 48R