Motorola Edge 40 – niska szybkość połączenia Wi-Fi

Dzień dobry,

Problem jak w temacie. Wyżej wymieniony telefon ma wifi 6 a prędkość gorsza niż w starym Xiaomi Redmi Note 5 Pro, który ma wifi 5.

Prędkość neta jaką posiadam to 360 Mbps / Ruter Wifi Archer AX50

Motrorola (wifi 6)- 160-170 Mbps
Xiaomi(wifi 5)- 170-180 Mbps
Laptop (wifi 5)- 240-260

Ta Motorola nie pobiera czegoś w tle lub inny user tego nie robi?

Nie pobiera nic. Sprawdzałem prędkość już kilkanaście razy w różnych porach i ciągle to samo.

Jaki router? Jak masz skonfigurowaną sieć wifi? Pokaż zrzuty ekranu z panelu administracyjnego routera.

@pavlo950
Archer AX50 to jest. Co to „Airtime faimess” czy jakoś? Może to cuduje ze spowolnieniem?
@berkley Ta Motka ma 802.11 AX?

@berkley Firmware routera aktualne?

Google popsute?
airtime fairness - Szukaj w Google

Tak telefon posiada AX, oprogramowanie routera aktualne.

Może coś nie tak mam z łączem internetowym, Z tego co czytałem na innych forach ludzie już w standardzie AC wyciągają do 230 Mbps.
Według jednego użytkownika tego telefonu on ma powyżej 400 Mbps.

Sieci bezprzewodowych mam praktycznie 0 w pobliżu zwłaszcza na 5 Ghz. więc zakłócenia itp. też odpadają.

@przemopk Nie popsuło, ale forum wysiadło?

W innym wątku @betmariss stwierdziła, że takie „odwoływanie” do Google to takie nieodpowiednie. Jas się z nią zgadzam. Już nie można zapytać o nic? Po co są fora?

Widzę, że niektórzy mają duży problem ze zrozumieniem. Co innego zapytać i poprosić o pomoc z jakimś problemem, a co innego taki tekst:

Próbujesz udzielać porady a nie raczysz nawet dowiedzieć się co to za funkcja.

a Ty się pytasz

Nieodpowiednie? Pod jakim względem?

Ma G82 z AC i na łączu wyciągam spokojnie całą dostępną prędkość czyli 400. Więc nie szukałbym problemu w telefonie a w konfiguracji routera.

Zrób tak:

  • moc transmisji ustaw na maksymalną jaką masz tam dostępną
  • wyłącz całkowicie Aitime Fairness
  • w paśmie 5GHz tryb zmień na Tylko AX i sprawdź prędkość
  • w paśmie 2,4GHz tryb mieszany wszystkie tryby
  • szerokość kanału powinieneś mieć ustawioną na maksa we wszystkich pasmach, u mnie w routerze na AC mam ustawione 80MHz i hula spoko

Zrobiłem jak powyżej z tym, że szerokość kanału 160 MHz. Bez zmian- szybkość na motoroli 177 Mbps.
Laptop 3m od routera karta Intel dual band AC 7260- Prędkość 224 Mbps.

Jakbym miał gdzieś przewód z końcówką rj45 to podpiął bym port gigabitowy w laptopie bezpośrednio pod gniazdo z Internetem i wykluczył winę routera oraz wifi.

Ogólnie internet to światłowód więc nie powinno być problemu z takimi prędkościami po stronie operatora, ale spróbuje to wykluczyć jeszcze.

Jak ktoś ma jeszcze jakieś pomysły to chętnie wypróbuję :slight_smile:

Pod warunkiem że obydwa sprzęty mają porty gigabitowe.

A czym sprawdzasz prędkość? Polecam torrentami lub Test szybkości internetu | Fast.com

Laptop ma na 100% urządzenie operatora raczej też skoro najniższą prędkość jaką oferuje to 160 Mbps. Zresztą jak się połączę to sprawdzę, czy się spięło na gigabit.

Próbowałem różnych źródeł od stron w przeglądarce z pomiarami po aplikacje.

Problem rozwiązany. Metodą prób i błędów udało mi się :slight_smile:

Problemem było to, że miałem podwójny NAT. Ustawiłem Router w tryb przezroczysty, żeby tylko nadawał sygnał a całą adresacja szła z modemu operatora.

Swoją drogą też dziwna sprawa bo z tego co czytałem NAT nie wpływa na obniżenie prędkości a tu takie wianki.
W każdym razie prędkość znaczącą przyśpieszyła. Na telefonie i wifi 6 pokazuję 330-350 Mbps
Laptop z wifi 5 240-260 Mbps