Motorola g5s uformowanie baterii

Witam telefon posiadam od 5dni i ładowany był już parę razy czy jeśli mam nowy telefon to bateria się po kilku lądowaniach unormuje i będzie dłużej trzymać?? Od 2godzin mam już 75% przy włączonym ekranie wifi i LTE sieć i zagraniu kilka razy w grę 3d to dobry wynik??? Czy używanie szkła hartowanego w tym telefonie to opłacalna opcja jeśli posiada gorilla glass 3??

Nowe baterie nie mają efektu pamięci-ładuj jak chcesz.
Kilkanaście lat temu trzeba było formatować a teraz nie.
“od dwóch godzin mam już 75% przy włączonym ekranie…” czego sie spodziewasz ekran bateriożerny…
U mnie np w smartfonie 5 h na włączonym ekranie i domaga się już prądu.

Tylko jeden typ baterii wykazuje efekt pamięci i jest tak niespotykany że nikt o nich nie pamięta.
Nawet ten typ baterii potrzebuje kilkuset cykli aby “zapamiętać”.
Baterii się nie formuje.
To urządzenie a dokładniej system musi się nauczyć prawidłowo odczytywać stan baterii.
Około dziesięciu cykli, zaleca się w tym czasie ładować do końca i rozładowywać do kilku procent.

dobry wynik na włączony ekran ?? Wifi i LTE

3h użycia ekranu i jeszcze 69% baterii to bardzo dobry wynik !

Ok rozumiem. A czy LTE pobiera więcej baterii w czuwaniu i używaniu internetu od 3g lub wifi ? Ogólnie to praktycznie korzystam w domu przez wifi

Wifi zjada najmniej energii, a LTE czy 3G to już w zależności od zasięgu i tego czy zależy Ci na większej szybkosci.