Motorola l7 - APN internet - soft


(Chilek1) #1

Witam, chciałbym mieć gg w komórce, jednak nie mogę się połączyć z siecią. Po długim przeszukiwaniu internetu dotarłem do czegoś o nazwie APN. Chyba muszę za pomocą tego (lub w tym) włączyć sieć internet. Jestem użytkownikiem sieci PLAY, więc pogrzebałem na ich stronie i znalazłem takie coś:

i tu zaczynają się schody. Nie mam oprogramowania do telefonu, gdyż kupiłem telefon używany. Skąd mogę je wziąć? Kupić? Jak się nazywa taki program do obsługy motoroli l7 z komputera? Pomocy !


(.phy) #2

Oprogramowanie będzie Ci potrzebne jedynie wtedy, kiedy będziesz chciał mieć internet w komputerze używając do tego telefonu.

W telefonie musisz dodać nowy punkt dostępu i tam wpisać te parametry.

Podaj markę i model telefonu to może będę wiedział jak Ci pomóc.


(Chilek1) #3

Motorola SLVR L7

znalazłem też takie coś:

jednak w mojej komórce nie ma w tych ustawieniach (o ile jestem w prawidłowej opcji) czegoś jak DNS dynamiczny (można tylko wpisać adres), numeru dostępowego w ogoóle nie ma (chyba że kryje się pod jakimś skrótem np CSD No.1 - nie wiem co to) i jest wiele innych opcji, których na stronie playa nie uwzględniono.


(.phy) #4

Jak dobrze wyczytałem z instrukcji to:

Menu > Ustawienia > Dostęp do internetu? (Web Access) > Sesje internetowe? (Web Sessions) i tam dodaj punkt dostępu z tymi danymi.

Nie wiem czy dobrze pisze bo to z angielskiej instrukcji obsługi


(Chilek1) #5

w opcjach niby wszystko znalazłem, wpisałem co można ale jak chcę to uruchomić pisze, że ustawienia są niekompletne.


(.phy) #6

Hmm.. to nie wiem, nigdy nie używałem Motoroli. Zadzwoń do obsługi Play, może oni jakoś Ci pomogą w konfiguracji telefonu. Ewentualnie poproś o to w jakimś serwisie