Motorola Moto G 3 i aktualizacja Usług Google

Hej,

 

niedawno kupiłem ww. telefon, wersja z 2 GB RAM-u. Zainstalowałem aplikację banku, ale przywitał mnie komunikat, że aby działała należy zaktualizować Usługi Google. W Sklepie Play Zobaczyłem komentarze, że po aktualizacji telefony się grzeją i bateria trzyma tylko kilka godzin. Odinstalowałem program banku. Później zainstalowałem Evernote’a i to samo, aczkolwiek teraz po prostu dotykam gdziekolwiek poza komunikatem o potrzebie aktualizacji i Evernote działa bez problemu. Moje pytania są następujące:

1.  czy warto aktualizować te usługi? Wnerwia mnie też, że po aktualizacji Chrome’a ten krzyczy, żeby też uaktualnić te cholerne usługi. Na razie przywróciłem domyślną wersję Chrome’a.

  1. czy po aktualizacji tych usług w razie problemów można przywrócić poprzednią (domyślną) wersję, tak jak z Chromem?

  2. czy nawet, gdybym wrócił do starych usług, to telefon będzie się zachowywał normalnie, czy mogą wystąpić problemy?

  3. pokazuje mi, że mogę zaktualizować całego Androida do 6.0.0 (mam 5.1.1). Warto?

 

Z góry dzięki za pomoc i wyrozumiałość dla mojego noobostwa :stuck_out_tongue: Nie chcę czegoś zepsuć, a wnerwiają mnie te wszędobylskie komunikaty o aktualizacjach.

  1. Teoretycznie zwiększa niektóre protokoły bezpieczeństwa, ale z znam ludzi którzy nie aktualizują i wciąż działa im dobrze. Jakoś wyłączyli te komunikaty - poszukaj na google.

  2. Na pewno przywracając ustawienia fabryczne :slight_smile:

  3. Tak, będzie działał jak dopiero kupiony ze sklepu.

  4. Warto. Poczytaj - http://pclab.pl/art66253.html

Nie zastanawiaj się i aktualizuj całego andka jak masz możliwość.