Motorola Moto G3

Sytuacja taka. Motrola Moto G3 (model 2015). Dwa tygodnie temu zaktualizowany do Android 6.0 (oficjalna aktualizacja Motoroli). Chodził ok do wczoraj. Znajomy nakręcał nią film i telefon ogłosił, że brakuje mu pamięci. Po usunięciu filmu i kolejnym odblokowaniu zniknęła belka górna (ta wysuwana). Telefon pokazuje zasięg, stan baterii, godzinę ale jak przesunąć palcem z góry na dół, nie wysuwa się ten kontener, którym można było np. włączyć tryb samolotowy. Co gorsze, jak ktoś dzwonił to dzwoniący dostawał sygnał zajętości, telefon milczy i nie wyświetla powiadomień. Ja mogę dzwonić bez problemu. SMS-y dochodzą i wychodzą.

Chciałem przywrócić telefon do ustawień fabrycznych. Po zejściu do odpowiedniej opcji (ta w bezpieczeństwo i kopie), przycisk zatwierdzający wymazanie jest nie podświetlony i nieaktywny. Zrobiłem reset przez fastboot. Po restarcie, telefon loguje się do sieci, wyświetla komunikat że był przywracany i chce aby wprowadzić ostatni adres konta google, z jakim był powiązany. Wprowadzam poprawnie (sprawdzałem przez www), ale on ciągle wyświetla ten sam ekran. Coś wysyła, bo telefon wyświetla się na koncie google, że ostatnio się logował. Czy ma ktoś jakiś pomysł jak wybrnąć z tego obłędu ?

 

 

I jak wygląda sytuacja? Mam podobny problem, chętnie pogadam na priv. Znalazłem na Yotube jakiegoś magika, który obchodzi problem, ale niestety po portugalsku. Telefon jest mój, ale żona zagubiła paragon.

Cześć. Próbowałem tego portugalskiego sposobu ale nie pomógł. Skończyło się w serwisie. To problem występujący podobno w związku z zabezpieczeniem telefonu, który uznał, że wprowadzone piny są nieprawidłowe i się blokuje. Niestety, blokadę ściąga serwis.

Być może da się to jakoś obejść, ale miałem gwarancję, wiec poszedłem na łatwiznę.

 

Dzięki, za szybką odpowiedź. Wczoraj znalazłem jeszcze opis jakiegoś Polaka na YT po angielsku, ale zatrzymałem się na przedostatnim kroku przed wgrywaniem softów (miałem je już ściągnięte i przygotowane). Naciskając na ID urządzenia nie mogłem przejść w tryb programisty; co dziwne na drugim sprawnym telefonie (mamy dwa identyczne) wszedłem w tryb programisty bez problemu. :slight_smile:

Obecnie jest jeszcze możliwa droga przez ściągnięcie Nova Launcher, ale ponieważ mam gwarancję (udało się  gdzieś w czeluści dokumentów odszukać fakturę) jutro wysyłam do serwisu.