[Motorola Moto G50 5G] Aktualizacja oprogramowania

Witam,

Czy jest możliwość pobrania i zainstalowania nowszej wersji oprogramowania do Motoroli Moto G50 5G niż ta co jest już zainstalowana o numerze S1RFS32.27-25.2

?.

Ta wersja oprogramowania została zainstalowana w kwietniu 2022 roku i od tej pory nie ma żadnej aktualizacji pomimo sprawdzeniu „Sprawdź Aktualizacje”.

Aktualizowane są tylko Poprawki Zabezpieczeń.

Jaka wersja Androida?

Na co ci nowsza aktualizacja systemu, jeśli wszystko działa i - po prostu nowszej nie ma? Ważniejsze są właśnie poprawki bezpieczeństwa.

@blumberplumber wersja Androida to 12.

Myślałem że w miedzy czasie od ponad roku czasu została upubliczniona nowa wersja oprogramowania stąd moje pytanie było. Chyba że jeszcze jest opcja że już Motorola modelu Moto 50 5G nie wspiera?.

Owszem poprawki bezpieczeństwa są aktualizowane.

Moto niestety nie słynie z długiego wsparcia.

@gvrxw coś by w tym było, na oficjalnej stronie support Motorola znalazłem info odnośnie Motoroli Moto G50 5G że

Obecnie otrzymywane są regularne aktualizacje zabezpieczeń.
Urządzenie wprowadzone w sierpnia, 2021.

Aktualizacje zabezpieczeń zostaną wstrzymane w sierpnia, 2023
Uwaga: Kanały i regiony mogą mieć różne daty wprowadzenia na rynek, a cykl wsparcia może się różnić.

Po miesiącu sierpniu 2023 roku zapewne już nie będzie update zabezpieczeń.

najważniejsze są aktualizacje zabezpieczeń. Majowy patchlevel to na androidowe normy, nawet w dzisiejszych czasach, całkiem niezły stan :slight_smile:

Androida 13 raczej bym się nie spodziewał, co najwyżej gsi / aosp może ruszyć. Na G50 na pewno ruszą custom romy od phhusson, poniżej link do gita:

Gość ma tam gotowe obrazy do wgrania, na moto g50 w przypadku androida 12 działały wersje squeak-arm64-ab-vndklite-*. Czy coś z androida 13 ruszy to nie mam pojęcia, nie sprawdzałem. Te jego obrazy działały spoko u mnie na g50, jakiś tablecie lenovo i na jakimś jeszcze jednym urządzeniu. Polecam.

Osobiście nie myślałem o tym by mieć Android 13 tyle że może jest aktualizacja obecnej wersji Androida 12.

@wielkipiec a czy jak skończy się harmonogram aktualizacji zabezpieczeń to takie jest ryzyko?.

@pavlo950 a zdradź co jest w gotowym custom ROM czego nie ma w oficjalnym sofcie Motoroli?.

Raczej czego nie masz w custom romie XD wgrałem bez usług google’a, więc zużycie baterii i sprzętu jest mniejsze co za tym idzie żywotność urządzenia wbrew pozorom będzie większa. A na poprawki zabezpieczeń nie ma co patrzeć, chyba że się lata po ruskich torentach XD

Wrzucenie ROM’u jak smartfon jest jeszcze na gwarancji to powoduje utratę gwarancji?.

tak. A co do ryzyka - to będzie wiadomo dopiero w przyszłości przecież :smiley: Zależnie od tego, jakie dziury odkryją.

Według tej listy:

https://www.telepolis.pl/wiadomosci/sprzet/motorola-aktualizacja-android-13-lista-smartfonow

Twoja Motorolka nie została przewidziana dla Androida 13.

Zawsze możesz sprawdzić, czy oficjalny soft Motoroli na PC znajdzie Ci nowszy ROM:

Akurat jest on tak zrobiony, że nie idzie nic spierniczyć.

@anon47738634 dzięki za listę ze smartfonami, które będą mieć Androida 13. Przyznam że nie liczyłem że Moto G50 5G otrzyma Androida 13, szkoda z drugiej strony że go Motorola pominęła.

@Domker dzięki za linka, wrzucę Rescue And Smart Assistant Tool i zobaczę czy coś jest nowego i dam znać.

Daj znać co i jak :slight_smile: