Motorola Moto X Style kupiony w Wielkiej Brytanii a język polski systemu


(dripix) #1

Witam

Zastanawiam się nad zakupem Motoroli Moxo X Style 2015, ale w Polsce jej ceny są znacznie wyższe niż na świecie (wina pazernego importera? - co trochę mija się z celem bo to telefony które mają oferować dobry stosunek cena / jakość)

Mam paru znajomych w Wielkiej Brytanii, którzy tam mogą ją kupić po normalnej cenie i wysłać mi do Polski (co wyniesie mnie znacznie taniej).

Nowy android ma przy uruchomieniu wiele języków do wyboru i moje pytanie brzmi: Czy w tym przypadku nie będzie problemów z językiem polskim / słownikiem?

Czytałem, że w przypadku braku języka można zainstalować aplikacje, która pozwoli na zmianę języka jednak trzeba mieć do tego zrootowany telefon. Ja nie zamierzam tego robić na nowym telefonie, dlatego tą opcje odrzucam.

Czy możliwe, że obejdzie się bez tego? (telefon będzie po polsku 'out of the box') Spotkał się już ktoś z takim przypadkiem?


(Piotrek2255) #2

Nie będzie problemów, a nawet jakby to masz polski soft :wink: Ale najpewniej będzie język polski.

J.W wystarczy wgrać polski soft i masz z głowy, żadnych badziewnych aplikacji instalować nie musisz.  

Uważaj tylko na telefon zakupiony u operatora, Brytyjczycy montują simlocki, które są kosztowne w zdjęciu.


(dripix) #3

Spoko, ale wgranie polskiego softu to jednak zabawa dla ogarniętych, troszkę wykraczająca poza ‘użytkowanie przez Kowalskiego’. Ja jestem noobem, który chce takich zabaw uniknąć ;-). Jakie mam szanse, że wszystko będzie działać zgodnie z modelem “Kupujesz-Włączasz-Korzystasz”?


(Piotrek2255) #4

Jakieś 75%.

A wgrywanie softu to nie zabawa wykraczająca poza umiejętności Kowalskiego. Wystarczy pobrać soft i program, włączyć program, wybrać dwie opcje i podłączyć telefon, koniec zabawy :wink:


(dripix) #5

Aha. Dzięki wielkie za pomoc i rozwianie wątpliwości :wink: