Motorola Phone Tools na Win XP


(Sebuś) #1

Witam.

Mam problem z obsługą tego programu na XP. Program albo nie widzi telefonu, albo wiesza się podczas transferu danych. Problem pojawiał się zarówno przy podłączaniu MotoV3 jak i MotoV8RZR2. Telefony podłączane były za pomocą USB. Oprogramowanie było aktualizowane przez net. Jeśli ktoś z Was miał do czynienia z tym programem bardzo proszę o podpowiedź. Z góry dziękuję.


(Kylek) #2

Używam tego programu od dawna i u mnie wszystko działa prawidłowo. Ważne jest, aby program zainstalować w systemie wolnym od jakichkolwiek innych sterowników do telefonu. Prawidłowa instalacja powinna wygladać tak:

1) System bez jakichkolwiek sterowników telefonu, typu p2k, itd.

2) Uruchamiasz instalator MPT

3) Podłączasz telefon do komputera DOPIERO WTEDY, GDY INSTALATOR O TO POPROSI

4) Instalator zainstaluje telefon

5) Po zakończonej instalacji MPT powinieneś zrestartować komputer

Jeżeli instalowałem w tej kolejności, to program powinien działać prawidłowo. Jeżeli następują zawieszenia, to moga one wynikać z problemów z komunikacją między telefonem a komputerem. Spróbuj podłączyć telefon do innego portu USB. Możesz też wyłączyć telefon i włączyć ponownie - Motorole czasami zawieszają port USB.


(michall36) #3

a ja miałem taki problem jak twój z tym, że u mnie "wieszał" się program przy transferze danych. U mnie przyczyną tego była zainstalowana aplikacja Tp SA do Neostrady, chyba taka ikonka image_id: 394

Rozwiązanie wypierniczyć tą aplikację: viewtopic.php?p=654317#654317