Motorola v500 - problem

(Pawlak Pawlak) #1

Witam.

Mam problem z Motorolą v500 i programem Midaway. Nie wykrywa mojego telefonu, który jest podłączony do komputera. Komupter wykrywa nowe urządzenie, czyli jest podłączony poprawnie. Więć dlaczego program tego nie robi?

Proszę o pomoc

Z góry thx

Pozdro

(Patricko) #2

Czy posiadasz kabel USB czy COM.

Jesli masz USB to musisz edytowac klucze w rejestrze.

Napisz jaki masz kabel to postaram Ci pomoc.

(Pawlak Pawlak) #3

Posiadam kabel USB

(Patricko) #4
Aby pozbyć się problemu z Urządzeniem kompozytowym uruchamiamy Regedit.

Wchodzimy w klucz HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Enum\USB, klikamy prawym przyciskiem myszy na USB i wybieramy Uprawnienia.... Zaznaczamy Wszyscy - Pełna kontrola - Zezwalaj.

Teraz szukamy klucza Vid_22b8&Pid_xxxx. Powinny być 2 takie klucze (u mnie Vid_22b8&Pid_4901 i Vid_22b8&Pid_4902). Wchodzimy dalej i sprawdzamy który odpowiada za Urządzenie kompozytowe USB.

Modyfikujemy Service i wpisujemy usbhub. Wchodzimy jeszcze głębiej i w kluczu Control zmieniamy ActiveService również na usbhub. Po wszystkim odpinamy telefon od kabelka i podłączamy go na nowo. (ważne - PST powinien być włączony przez cały czas. Jeśli nie jest należy go włączyć przed podpięciem kabelka.)

Windows wykryje nam nowy sprzęt - Test Command Interface. Instalujemy w identyczny sposób jak Motorola USB Modem. Po zainstalowaniu wykryty zostanie Data Logging MCU Interface - również instalujemy w ten sam sposób. Na koniec dostaniemy Accessories Interface - też instalujemy:).

Wiec sprobuj zrobic tak jak napisane jest powyazej.

Posiadam E398 ale proces przez USB jest ten sam.

(Pawlak Pawlak) #5

Witam

Z tym nie miałem problemów

Tutaj posiadam tylko 1 klucz - Vid_22b8&Pid_4902

Proszętroszke dokładniej o wyjaśnienie, ponieważ nie znam sie za abrdzo na tym i niewiem o co chodzi.

A tu już wogóle sie pogubiłem...

Proszę o dokładniejsze opisanie co i jak zrobić, ponieważ jak już wspomniałem nie znam sie za bardzo na tym, a po drugie nie chciał bym nic popsuć.

Z góry thx

(Patricko) #6

Bede wdzieczny za podanie maila to posle wszystko ze zdjeciami i dokladym opisem.

Jest to opis majacy na celu zmienic twoj telefon w modem dla komptera.

Nic sie nie stanie jesli to pozmieniasz tak jak kaza.

(Neobit) #7

Mnie to sie wydaje ze nie masz javy uaktywnionej albo nie dajesz przed instalacja "ładowanie apl. java". Bo wystarczy ze sprawdzisz w panelu sterowania w modemach przez jaki com laczy Ci sie komp z komorka i waki ustawiasz w midwayu. Tyle wystarczy! pamietaj

1."ladowanie apl. java"

2.wlaczasz midway i podlaczasz motke

3.wgrywasz:)