Motorola V8 firmware

Witam!Chciałem zmienić firmware w Motoroli V8.Skorzystałem z programu Motorola Software Updater ale on tylko aktualizuje mi tylko oprogramowanie Plusa gdzie telefon ten został nabyty.Ja bym chciał gołe oprogramowanie takie jakie jest w sklepach.

Pozdrawiam!

Nie wiem jak to wygląda w motoroli, ale mogę Ci powiedzieć jak to wygląda w Nokii z Orange i Plusa i jak ja to obszedłem - może znajdziesz inspirację albo pomysł na to gdzie szukać:

Robiłem taki patent przy czarnej Nokii N70 - drążąc temat dowiedziałem się że ściąga mi się za każdym razem oprogramowanie Orange ponieważ ich telefony mają własny Model No. i dlatego ściąga mi się ich oprogramowanie. Dla nokii był program pozwalający zmienić ten numer i lista telefonów z oryginalnymi numerami dla telefonów z oryginalnym oprogramowaniem (nieskażonym przez operatora). Po zmianie numeru seryjnego aparatu np AB003PL (soft na Orange Polska) na AB000PL (polska nokia bez oprogramowania operatora) zaktualizowałem system jeszcze raz przez Nokia Software Updater i dostałem czysty, oryginalny, polski soft.

Cały taki proces nazywa się debrandingiem lub debrandowaniem (jak zwał tak zwał). Rozwiązania szukaj na wujku google pod hasłem Motorola V8 Debrand. Patrzyłem teraz ale znalazłem tylko rozwiązania odpłatne niestety - może się okazać że Twojego telefonu nie da się w domowych warunkach zdebrandować, albo proces ten wygląda zupełnie inaczej niż w wypadku Nokii (np. Forceed Frimware Upgrade - wgrywanie na siłę gotowych paczek systemowych za pomocą programów grzebiących bezpośrednio w pamięci systemowej telefonu). Ostrzegam że może to być niebezpieczne jeżeli sam będziesz robił coś takiego i skopiesz robotę bo będziesz miał ładny przycisk do papieru zamiast telefonu. W niektórych sytuacjach uszkodzenie danych na pamięci systemowej kończy się śmiercią telefonu i nikt już go na nogi nie postawi, a serwis oficjalny się na Ciebie niestety wypnie.

PS. Czasem da się w oryginalnych salonach zrobić debranding, ale jest to też odpłatne i nie każda firma oferuje takie działania.