Motyw WP - nie liczy komentarz na blogu we wpisach

Serwus!

Kiedyś miałem podobną sytuację. Mój motyw oparty o WP przestał liczyć ilość komentarzy. Po kilku dniach jednak wszystko się samo naprawiło. Aktualnie mam taką samą sytuację. Ilość komentarzy zatrzymała się i nie jest aktualizowana. Trwa to już kilkanaście dni i nie zapowiada się na poprawę. Co zrobić z tym fantem?

Witryna o której mowa: blog
Przykład wpisu, gdzie są komentarze, a temat ich nie widzi: wpis

Dziękuję za wszelkie sugestie! :slight_smile:

W disqus’ie jest chyba opcja odpowiedzialna za włączanie i wyłączanie tego licznika. Spróbuj ją wyłączyć zapisać ustawienia, a następnie ponownie włączyć.
Zapisz jeszcze raz ustawienia w opcjach disqusa - może jest podobny problem jak czasami z permalinkami w WP i trzeba zapisać ustawienia linków bezpośrednich by znów zaczęły działać poprawnie.

2 polubienia

Spróbowałem, bez skutku. :frowning:

To ja już nie mam pomysłu do tej wtyczki. Chyba trzeba napisać z tym problemem do autorów … :confused:

Myślisz, że to problem wtyczki? Ja tak intuicyjnie czuję, że to może problem motywu, który już 2 lata nie był aktualizowany. Autor zaprzestał go rozwijać. :frowning:

Te dane nie wyświetla motyw a wtyczka disqus - tak na moje oko, ale mogę się mylić bo nie wchodziłem w jej szczegóły i w sumie nie używałem.

Dla testu włącz najnowszy motyw WP i się okaże :wink:. Może nawet przełączenie motywu naprawi błąd. Wiem, że moje propozycje naprawy brzmią dziwacznie i całkowicie nieprofesjonalnie, ale już widziałem jak dziwniejsze operacje naprawiały jakieś całkowicie niezwiązane z nimi błędy :smiley:. Ile razy wyłączenie i włączenie komputera naprawiało mi wszystko to już nie zliczę, teraz zanim stracę kilka godzin na szukanie rozwiązania problemu z systemem bądź aplikacją to w pierwszej kolejności uruchamiam ponownie komputer.

1 polubienie

Fizyda z miłą chęcią bym to zrobił jednak nowy wp całkowicie nie współgra z moim tematem. Przestaje działać system budowania stron drag and drop :frowning: dlatego też zostałem na 4.9.9 :frowning:

Chodzi o to by go włączyć tylko na chwilę i sprawdzić czy się licznik komentarzy “nie odwiesi”. Ewentualnie będziesz miał odpowiedź po powrocie do starego motywu czy przypadkiem nie jest to wina motywu - ale nie sądzę by to było problemem.

Fizyda - wkurzyłem się i wyłączyłem Disqusa. :smiley: Poobserwuję jak zadziała to na pozycjonowanie. :slight_smile: A licznik się nie odwiesił skubany po wyłączniu disqusowej wtyczki.

Fizyda - a jak na chwilę zaktualizować wp? A poźniej wrócić? Zrobić backupa i przywrócić? :smiley:

Najlepiej zrobić buckup i zaktualizować sobie na próbę lokalnie :stuck_out_tongue:. Przy stronach o dużym ruchu jak zrobisz tak jak piszesz możesz utracić jakieś komentarze. To jakie są na to szanse ocenić musisz sam, ale jeśli zrobisz cały buckup i potem przywrócisz to wszystko powinno być ok. Mimo wszystko nie polecam takiego rozwiązania bo to jest trochę proszenie się o jakieś nieprzewidziane problemy.

1 polubienie

Zauwazyłem że w panelu aktywności WP - komentarze zatrzymały się 21 grudnia i od tamtej pory nie wyświetla już nowych komentarzy w dzienniku. Tak jakby coś się zatrzymało. :frowning:

Problem się rozwiązał - wyłączyłem 2 wtyczki od disqusa - jedna disqus - druga odpowiedzialna za szybkie ładowanie wtyczki. Licznik liczy komentarze, jednak od 21.12.2018 wszystkie komentarze w dziwny sposób zniknęły po wyłączeniu disqusa. Nawet jak go włącze i sie pojawiaja to i tak licznik nie liczy. :slight_smile: Na obecny moment zostaje z wbudowanym systemem komentarzy. :slight_smile: Poobserwuję jak wpływa na seo. :slight_smile:

ps. Czyli wychodzi na to, że wina leżała po stronie wtyczki disqus. :frowning:

Pozdrawiam!

Disqus chyba przechowuje komentarze u siebie, a nie w Twojej bazie, ale mogę się mylić.

1 polubienie