Motywy/style dla forum DP

W związku ze zmianami jakie nastały na forum dobreprogramy, temat ten jest kontynuacją/reaktywacją poprzedniego dla nowego forum… i tak jak wcześniej, każdy kto chce, może umieszczać w tym temacie własną twórczość związaną z wyglądem forum lub jego części, czy to na podstawie poniższych motywów, czy pisanych od zera.

Hej,

Właśnie testuję style - świetna robota. I widzę, że moderatorzy są bardziej widoczni zarówno w jasnym, jak i ciemnym stylu. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dla mnie miodzio, tylko jedna sprawa - dlaczego kolor zielony jest zastąpiony niebieskim? Kiedy daję notkę moderacyjną, robię to w kolorze #008000, ale niestety, po wysłaniu posta, zmienia się on na niebieski.

Hej,

Problem z kolorem zielonym dotyczy nie tylko stylu light, ale także dark.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Jest to określone w sekcji “Moderatorzy globalni” wiersze 142 (Dark) i 146 (Light) span[style*=#008000], oraz poniższe do klamry (różne wariacje stosowanego koloru zielonego)… ma to związek w pierwszej kolejności z tym, żeby treści moderacyjne były tego samego koloru co nicki moderatorów, drugą sprawą jest/była zbyt ciemna domyślna kolorystyka notek moderacyjnych dla ciemniejszego stylu (treść standardowo jest słabo widoczna, ciemna zieleń na ciemnym tle).

W razie czego, usunięcie poniższego z poprzedzającym przecinkiem, przywróci standardowe kolorowanie notek moderacyjnych (wiersze rozpoczynające podane wyżej):

span[style*="#008000"],
span[style*="#e4680d"],
span[style*="rgb(0,128,0)"],
span[style*="green"]

PS. Poszła też pierwsza poprawka dla cytatów, z obu stylów usunąłem cieniowanie tekstu i zmieniłem kolory odnośników.

Robota niezła oczy nie wypala jak przy grafice administracji , żeby nie ty ludzie by zaraz nosili szklanki  :D.

Przeczytaj to jeszcze raz i powiedz w jakim to jest języku, a przynajmniej z jakiego języka to gramatyka. Później popraw to tak, zęby było po polsku.

Light Theme  Bez_tytu_u.jpg

Zainstalowany Light Theme, świetna robota, od razu lepiej oczyska się czują, dzięki bardzo :slight_smile:

Dark Theme zainstalowany :smiley: zaraz lepiej

Hej,

W motywie Dark najlepsza odpowiedź w temacie nie jest widoczna - czcionka niemal zlewa się z backgroundem. Oczywiście post nie jest pusty. Poniżej screen. A stylu Light jest OK.

70399139740078563539_thumb.jpg

Pozdrawiam,

Dimatheus

Jak zainstalować  Light motyw ?

errata72

Jaką masz przeglądarkę?

IE11, chyba dlatego nie mogę zainstalować.

Dla IE w sumie nie ma takiej opcji, tzn. podobno da się poprzez opcje internetowe, ale sam styl wtedy oddziaływałby globalnie, czyli na każdą stronę…

Tak więc zmian w wyglądzie stron można dokonywać w przeglądarkach Fx, GC i O lub innych, które umożliwiają indywidualną “personalizację” witryn internetowych.

 

PS. W razie czego, zastosowanie pliku css w IE:

  • Opcje internetowe, karta “Ogólne”

  • klik w “Dostępność”

  • Zaznaczyć “Formatuj dokumenty, używając mojego arkusza stylów”

  • klik w “Przeglądaj” i wybrać plik css do zastosowania

Dostałem odpowiedź . Wsparcie dla IE11 będzie w nowej odsłonie IPB4.0. Pozostało czekać.

Yyy, z tym tematem to nie ma nic wspólnego, tutejsze style są niezależne od samej strony, a za efekty ich zastosowania odpowiada przeglądarka użytkownika… administratorzy raczej nie dadzą możliwości takiej “konfiguracji” dla użytkowników (np. wklejania kodu css z poziomu ustawień profilu).

W starym temacie (pierwszy link w pierwszym poście) opisałem jak i co zrobić, aby zastosować style/motywy z tematu (na przykładzie przeglądarek dających taką możliwość), IE niestety tego nie obsługuje w tak “rozszerzony” sposób (brak stosowania indywidualnego kodu dla wybranej strony). Kiedyś istniał dodatek do Internet Explorera, który mógł podobno dawać możliwości stosowania styli użytkownika, IE7Pro się zwał (styl chyba musiał być “przepisany” jako skrypt js), ale nie jest już on rozwijany, a tym samym kompatybilny z 11-ką (chyba maksymalnie IE8 obsługiwał).

W sumie to fajnie byłoby, gdyby taki Stylish dla IE powstał (Adblock’a zrobiono, więc i ten dodatek pewnie by się dało) ;).