Movie Maker jak zainstalować (po instalacji niema go)

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=51&id=817

pobieram z tego linku i widze że to jest service pack a nie movie maker :frowning:

i nawet po zaktualizowaniu service packa nie widzę movie makera :frowning:

Co robić, jest mi potrzebny łatwy w obsłudze i polski program do obróbki wideo.

Start - Wszystkie programy - Akcesoria

Nie ma go tam?

Nie ma :frowning:

Co robić ?? da się jakoś inaczej to zrobić albo inny prosty darmowy program ?

Nie masz skrótu w Menu Start, czy w ogóle nie ma pliku C:\Program Files\Movie Maker\moviemk.exe (i innych w tym folderze)?

Bo co do sedna sprawy - faktycznie nie ma innej możliwości zainstalowania Movie Makera na XP jak tylko razem z systemem czy zaktualizowany razem z SP2.

BTW. Twój XP to “normalny” zwykły system, czy może sam przygotowałeś sobie odchudzoną (np. między innymi z Movie Makera) instalkę, np. przy pomocy NLite? O specjalnie “podrasowanych” wersjach dostępnych w internecie nawet już nie wspominam…

goomish

Tak to jest odchudzona wersja bez zbędnych mi rzeczy.

i w tedy właśnie nie dodałem movie makera niestety bo uważałem że mi się to nie przyda.

C:\Program Files\movie maker mam

tylko pare plików w formacie “dll” i folder “shared” z zawartością jakąś

No to już wiesz dlaczego nie masz Movie Makera i dlaczego nawet SP2 go nie zainstalował :slight_smile:

goomish

Czyli jedyna możliwość zainstalować jeszcze raz system z oryginalnej płytki ??

Nigdy nie miałem takiej sytuacji, więc gdybyś chciał spróbować zrób sobie kopię ważnych danych (i partycji systemowej).

Myślę, że ponowna instalacja od zera nie będzie potrzebna i wystarczy przeprowadzić tzw. instalację naprawczą. Procedura ta przywróci brakujące i/lub uszkodzone/zmienione pliki systemowe nie naruszając danych i ustawień użytkownika oraz zainstalowanych programów (przy czym Movie Maker to w tym przypadku składnik systemu a nie zainstalowany program).

Jedyne, co po uaktualnieniu w miejscu będziesz musiał zrobić, to ponownie zainstalować service packi i późniejsze łatki z Windows Update.

A mam jeszcze takie pytanie:

Jaki inny program może mi zastąpić Movie Makera?

Chciałbym fotki wstawić z jakimiś efektami przejścia oraz do tego podkład muzyczny.

Możesz użyć programów: Jahshaka i ZS4 Video Editor :slight_smile: .