Movie maker nie odtwarza formatów wideo w windows 8.1

Witam!

Pobrałem windows movie maker ze sklepu windows-a, jednak mam z nim problem. Gdy chcę załadować plik z formatem .mpg do programu, to nie odtwarza mi ścieżki wideo, a jedynie dźwięk. Sprawdzałem ten sam filmik na wbudowanym odtwarzaczu wideo w windows 8.1, lecz także nie działa oraz wyrzuca mi błąd “0xc1010103(0xc004f011)”. Początkowo ten sam problem dotyczył programu windows media player, jednakże po ściągnięciu media player codec pack 4.2.9. kłopot ustąpił. Nie wiem, może powinienem jakieś inne kodeki ściągnąć. Tylko jakie? Jak ktoś zna odpowiedź to proszę o szybką pomoc.

PS Mam nadzieję, że wątek założyłem w dobrym miejscu… Jak coś to najmocniej przepraszam.

Hmm, może zainstaluj ten pakiet K-Lite Codec Pack 10.1.5 Full

U mnie wraz z tymi kodekami wszystkie formaty wideo działają.

Pobrałem, ale nic nie dało. Ściągnąłem sobie z tego portalu wersję Windows Movie Maker 2.6, która o dziwo odbiera ten format fimów. Przy okazji może polecicie jakiś prosty program do montażu wideo? Pobrałem na kompa chyba wszystkie możliwe, ale jakoś nie mam do żadnego z nich przekonania. Tak więc, ni stąd ni zowąd nadal pracuję w domyślnym windows’owym programie.