Mowa, tekst i pobieranie


(Puczi19021998) #1

Witam, poszukuje kilku programów na XP, ale mam problem ze znalezieniem ich:

  1. Program do przerabiania mowy (najlepiej prosty w obsłudze freeware) którym mógłbym zmieniać głos, ale nie tylko na zdefiniowany.

  2. Program do czytania tekstu, taki, żebym mógł wprowadzić próbkę głosu, który czytałby mi tekst.

  3. Program w rodzaju Internet Download Managera w wersji freeware a nie trialware tak jak IDM.

Mało znam się na programach komputerowych, więc przepraszam jeśli takie programy nie istnieją. Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.


(rgabrysiak) #2

Ad.2 Jeden z najlepszych, tyle że płatny: http://www.dobreprogramy.pl/Ivona-2,Pro … 12723.html

Ad. 3 Wybierz coś dla siebie: http://www.dobreprogramy.pl/Akcelerator … ws,18.html


(Walkiria 84) #3
  1. jw, albo Balabolka (free, http://www.cross-plus-a.com/pl/balabolka.htm) + zew. program głos, np. od Ivony (nie “Ivona Reader”, tylko sam program-głos “Ivona Voice”) albo inny - opis na str. programu

(Puczi19021998) #4

Mam mały problem, z balabolką, bo wszedłem na stronę pytań i odpowiedzi i nie mogłem znaleźć jak wprowadzić inny głos do programu. Poza tym, czy jest może jakiś program, żebym zrobił swoją bazę głosową, tzn. nagrywam dźwięki (np. mój głos lub czyjś inny) i przypisuje je poszczególnym literom, sylabom albo słowom?


(Walkiria 84) #5

co do pierwszej części, to wystarczy, że program-głos jest zainstalowany w systemie i wspiera odpowiednie api programu (sapi4, 5 lub MSP), a lista głosów wyświetlana jest pod belką z ikonami lub w ustawieniach programu (opcje > głos) albo (opcje > ustawienia > zakładka “głos”). możesz np. na 30 dni pobrać sobie trial głosów z http://www.ivona.com/pl/glosy/ i spróbować. najnaturalniej chyba czyta Agnieszka albo Jan (Maja też jest dobra, ale Ewa czy Jacek takie sobie). najlepiej puścić porcje tekstu każdym głosem i przekonać się kto lepiej wpada w ucho :). jak trial się skończy to wystarczy potem wykupić odpowiedni klucz. możesz też poszukać w google innego głosu, wystarczy by obsługiwał sapi4 lub 5 albo Microsoft Speech Platform.

co do drugiej kwestii to nie jest tak łatwo jakby się mogło wydawać. jest to dość skomplikowany proces, bo trzeba uwzględnić wiele aspektów, jak akcent, tonacja. inaczej czyta się zwykłe zdanie, a inaczej jeśli jest to pytanie czy też zdanie kończy się wykrzyknikiem. to wszystko trzeba odzwierciedlić by głos brzmiał jak najbardziej naturalnie. inaczej będzie to brzmiało jak zlepek różnych dźwięków i przypominał głos robota (bez zabarwień emocjonalnych)


(Puczi19021998) #6

Jednakże, są programy do tworzenia bazy głosowej, tak?