Może nabór moderatorów komentarzy?

Jak czytam “komcie” na DP to mi ręce opadają …

"A ja wolę Nvidia-ę po rospieszcza graczy i domowników .

Nvidia jest o 100% najlepsza od ATI po jest niedorobiona firma po ma zryte sterowniki i karty Graficzne . A wszystkie aplikacje muszą mieć Nvidia CUDA a Ati tego nie ma co Kochana Nvidia . ale co nowiutkie maleństwo zaprezentowali ze się zes*** .

Nvidia GeoFroce 580 GTX . jest nadziany że gry śmigają Ha."

Mógłbym wklejać godzinami takie kwiatki. Może warto wybrać kilku moderatorów komentarzy ?

Jestem ZA :slight_smile: też to zauważyłem już wcześniej…

No przydałoby się…

Czasami człowiek potrzebuje sprawdzić opinie innych na temat danego programu to musi czytać tego typu “komentarze”

Ja też zauważyłem takie komenty ale mam jedno ale mam jedno pytanie Czy takie moderowanie nie będzie traktowane jako cenzura?

Cenzura głupoty co prawda ale jednak. Poza tym jeżeli w takich komentarzach nie padają słowa Na “k” Na “CH” itp. To tak naprawdę nikt sie do tego nie powinie przyczepić bo niema powodu. Nie jako teksty w stylu Nivada Jest lepsza od Ati mówią tylko o sympatii użytkownika do danego producenta Marki A takie opinie gwarantuje nam wolność słowa więc moim zdaniem nie przejdzie taki pomysł. Ale miło by było gdyby ktoś z władz DB odniósł się do tego pomysłu

I tak jest tu cenzura.

Jak ktoś pisze komentarz jako nie zalogowany to po wysłaniu nie pojawia się on od razu tylko jest info “Komentarz wysłany do moderatora” i część z nich nigdy się nie pojawia na stronie.

Tylko moje zastrzeżenia budzi sposób pracy moderatorów bo nieraz odrzucają całkiem sensowne choć może ubogie w treść komentarze niezalogowanych (wiem od znajomych którzy nie mają tu konta) a przepuszczają nieraz absurdalne komentarze niezalogowanych podobne do cytowanych.

Osobiście uważam że moderatorzy powinni działać skuteczniej i pewno przydało by się ich więcej (może bym nawet się zgłosił bo już mam w tym spore doświadczenie).

z tego co wiem, to komentarze i tak sa cenzurowane i usuwane - widać to w innych wpisach.

Może warto zacząć od siebie? Moderatorzy komentarzy czyli coś jak Strażak gaśnicy?

Mnie to nie przeszkadza,bo nie każdy jest specem od polskiego. Jeśli już szukamy to moderatorów do poprawiania postów.

Gdybyś chociaż w Wikipedii sprawdził, to byś wiedział, że moderator to właśnie jest osoba od zatwierdzania i ewentualnego poprawiania (komentarzy), więc Twoje “moderator do poprawiania” to jak “masło maślane” :wink:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Moderator_%28internet%29

wikipedie to bym sobie darował jako źródło informacji.

Moderator ma za zadanie akceptować wypowiedzi lub nie, a od poprawiania to mamy korektora :x

Dlatego mnie nie przeszkadza jak ktoś się pomyli, bo sam to robię. :lol:

Dodane 09.02.2011 (Śr) 16:29

I inna kwestia. Jak moderator poprawia tekst to jest zwykły manipulant.

Jaką masz gwarancję, że czegoś nie wpisze albo tak poprawi, że to będzie pomówienie? A wszystko idzie na konto piszącego a nie moderatora ![-o<

Tak najlepiej dopuścić analfabetyzm i czytać w co drugim komentarzu bzdury. Moderator nie musi zmieniać treści, wystarczy dać upomnienie tzn. prośba o edycję przez użytkownika, jeżeli nie zostanie dokonana korekta to usunąć taki komentarz.

masz regulamin. Druga sprawa. Gdyby coś takiego weszło, to moderator musiałby wyciąć 99 procent komentarzy.

Łatwo krytykować, jeśli się nie moderuje. :slight_smile: Szczególnie, jeśli komentarzy usuniętych się nie widzi. Obecnie wylatuje ponad 30% komentarzy. Jeśli nie ma nawałnicy (czyli jeśli nie ma kilku komentarzy na minutę), to część rażących błędów ortograficznych poprawiamy (jeśli w ogóle jest po co komentarz zatwierdzać).

Zasadniczo ponad połowa rzeczy wpada do wora “rany, co z tym zrobić?”. Z jednej strony masa poprawnie napisanych, dłuższych komentarzy o niczym, z drugiej krótkie, paskudne komentarze na temat. No i wszystko pomiędzy. Co jakiś czas żartujemy, że powinna powstać ściana płaczu, na której opublikujemy najgorszego sortu wypowiedzi, które odrzuciliśmy.

Jest na przykład jeden osobnik, który pisze z różnych IP, podpisuje się kilkunastoma nickami i sam ze sobą dyskutuje. Że to jedna i ta sama osoba można poznać po user agencie, kilku manieryzmach i tym, że w KAŻDYM komentarzu pada nazwa pewnego programu antywirusowego. Czasem pisze o nim pozytywnie, czasem negatywnie, a czasem podsumowuje rozmowę z samym sobą słowami na modłę “nie wiem co sądzić, takie skrajne opinie…” - i tak nieustannie, kilkadziesiąt komentarzy dziennie od kilkunastu tygodni.

Tego typu kwiatków są dziesiątki i tylko dzięki moderacji, która wydaje Wam się nieefektywna, nie musicie tych rzeczy czytać. Tak jak napisałem na początku: Wam się wydaje, że to co widać, jest złe, bo nie widzicie prawdziwych okropności. Z każdej wystarczająco dużej grupy komentarzy da się wyłonić jakąś grupę najgorszych. Tylko w pewnym momencie trzeba powiedzieć dość usuwanym komentarzom, bo może się okazać, że 99% treści publikowanych przez użytkowników nie spełnia naszych wymagań redaktorskich. :slight_smile:

Co do naboru na moderatorów komentarzy - nie mamy obecnie niczego takiego w planach.

Może by warto było zrobić taką ścianę płaczu, wrzucalibyście tam różne “kwiatki” (bo niektórzy tu piszą że lubią czytać takie komenty bo umilają im czas) i wtedy moglibyście z większą surowością filtrować zatwierdzane komentarze.

Kto chce to by se poczytał z tej “ściany płaczu” jak to nazwałeś a reszta nie musiała by się już wkurzać czytając bzdury.

I będą się ścigać kto większą bzdurę napisze bo to też jak by nie było wyróżnienie. :slight_smile:

scripter1 , do czytania masz artykuły a nie komenty. :wink: W komentarzach zawsze będzie “moja prawda tylko moja”

Nie mam pojęcia czemu do mnie pijesz, ja też nie mam ochoty czytać bzdur w komentach ale widziałem już w wątkach podobnych do tego wypowiedzi w stylu "a ja tam lubię czytać komenty (w tym miejscu pada czyjś nick) bo można się pośmiać" - skoro są tacy fani bzdur to niech se mają stronę z bzdurami.

Albo niech i nie mają bylebyśmy my ich nie musieli czytać.