Może założymy radio internetowe?

chyba RIAA

Chyba nie.

IRAA = International Registry of Artists and Artwork

RIAA = Recording Industry Association of America

Jak ostatnio patrzyłem na mapę, to Francja była w Europie.

hmm nie ma co zakładać radia bez licencji Zaiks a na nią nie ma kto za bardzo wyłożyć (a tak w ogóle ile ona kosztuje), ze sponsorem też ciężko będzie bo kto by chciał opłacić licencje dla radia które nie wiadomo ilu będzie miało słuchaczy itp :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning:

sorry mój error

To chyba radia nie będzie?

Witheld ciężko coś zwojować bez licencji Zaiks :frowning: :frowning: :frowning: Przecież nikt kasy nie będzie z userów wykładał :frowning:

kiedys licencja kosztowala na radio 200zł miesiecznie… jak jest teraz? nie amm pojecia, sprawdzcie na stronach zaiksu

jeśli chodzi o legalną muże to mój brat jest Dj’em w klubie i mam masę legalnyc płyt z muzą nowszą i starszą :slight_smile: WIęc jeśli coś to mógłbym na swoim kopie garć np 1-2 godz. diennie :smiley: Ale cała reszta (z zaiksem itp.) należy do wać drodzy userzy tego forum :lol:

Co z tego, że jest DJ’em, co z tego, że ma ileśtam płyt. Sam posiadam tylko oryginalne płyty i mogę Ci je puszczać z miesiąc. Nie oznacza to, że mam do nich prawa autorskie i mogę puszczać na antenie!

fajny pomysł ale chyba nici z tego :frowning: a szkoda bo ciekawie by było

Ludzie nic nie trzeba wojować ! W naszym pięknym kraju na nadawanie audycji radiowych w necie nie potrzeba koncesji - więc mamy muzę - mamy radio. Skoro problem z ZAIKSEM się rozwiązał to pytanie :stuck_out_tongue:

Na jakiej zasadzie miło by działać to radio - chodzi mi o to czy używalibyśmi icecast.org czy typowy shoutcast. Jeśli ten pierwszy to mamy większą jakość dzięki możliwości użycia OGG Vorbis - jak shoutcast - prostota konfiguracji.

Ale to niuemozliwe bo nic by sie tak nie utrzymalo. Prawa autorskie. Teoretycznie jede\ynym sposobem d\to grani wlasnej muzyki, ew amatorskiej, posiadajac licencje

kurak21w… :hahaha: wystarzczy legalna muzyka i możemy grać :wink:

Myszak to w końcu można grać muzę ściągniętą za darmo dla użytku publicznego bez łamania licencji Zaiks ?? Jeśli tak to z kąd masz takie informacje :slight_smile: ??

Można - info jeden z pcwk - kiedys pisali o zakładaniu radia w necie. 2 - kiedyś z kumplem też chcieliśmy założyć i popytaliśmy tu i tam i wiemy że można :slight_smile:

:):slight_smile: czyli pozostał tylko serwer shoutcast i autopilot :? hmm z kąd go wziąść??

Myszak myslisz sie nie można… tak samo jak nie mozesz puszczac radia w np. zakładzie fryzjerskim bez płacenia zaiksowi… tak samo nie mozesz puszczac muzyki w radu internetowym bez wykupienia licenji… wiec przestań pisać głupoty… może nie wiesz ale przepisy sie zmieniły… niewiem kiedy pytałeś “to tu to tam” 8)

AZPR ja się pytałem wczoraj w kilku stacjach Administratorów radii internetowych i w każdej odpowiedziano mi że jeśli ściągnę piosenki np. ze strony mp3.wp.pl to mogę je spokojnie grać w radiu. Oto moja rozmowa z Administratorem dużego radia internetowego:

AZPR koncesja NIE jest wymagana :!:

Romek tak, a na mp3.wp.pl znajdziesz odrazu hity? wiec po co Ci te radio jak hitow niebedzie? kto tego bedzie słuchac? no chyba ze robisz cos w stylu “retro” radio