Może założymy radio internetowe?

Witam widzę że sporo osób na forum lubi muzykę (myślę że jak każdy), więc może założymy radio internetowe na którym userzy forum Dp mogliby grać swoją muzykę o ustalonych porach. Oczywiście trzeba by było zrobić stronę interetową na której była by możliwość zobaczenia kto akurat gra i ramówka :slight_smile: Natchneło mnie założenie takiego radia gdy kiedyś zobaczyłęm że na fotce też jest takie radio więc czemu my nie moglibyśmy czegoś takiego zrobić?? Nie wiem czy administracja w razie zgody na takie radio czy nie miałaby możliwości dania nam miejsca na swoim serwerze na autopilota i serwer schoutcast. Nie wiem co wy o tym myślicie i oczywiście Administracja. Jeśli ludzie słuchali by stacji to można by otwierać osobne kanały np. Rock, Techno czy Mix. Oczywiście jeśli byśmy mieli szczęście to można by było zarabiać na reklamach na stronie czy w radiu itp ale najpierw trzeba takie radio założyć a potem brać się za wypromowywanie go :slight_smile: Napiszcie co sądzicie o tym pomyśle

Pozdrawiam

Nigdy :o

~>

Kanał 1. Regulamin v. rock

Kanał 2. Regulamin v. hard rock

Kanał 3. Regulamin v. hip hop

~>

Nie potrzebne takie radio :stuck_out_tongue:

Jako ze to vortal IT powinno leciec samo tekkno. Ewentualnie muzyka klasyczna by odreagować problemy z softem/komputerem. :wink:

Cygan to była propozycja tylko chcę poznać zdanie użytkowników czy taka inicjatywa przyjmie się wśród userów :slight_smile:

Ja jestem za radiem:P

a kto będzie płacił tantiemy ? he?

przeciesz żeby takie radyjko sobie mogło legalnie grać należy zapłacić tantiem inaczej muzyka będzie ndawana nielegalnie …

a wtedy vortal jako “patronat” takiego radia miałby przechlapane :slight_smile:

właśnie tu byłby problem z licencją Zaiks :? ale może sponsor znalazłby się

to najpierw znajdz sponsora a potem wybłagaj redakcje o miejsce na serwer i o firmowanie radia logo DP :slight_smile:

p.s. myślisz że tak łatwo znaleść sponsora ?

i że każdy pali się do sponsorowania czegokolwiek ?

takie radyjko to spora kasa :?

a zaiks bierze więcej kasy im więcej ludzi je słucha a jeśli jeszcze zarabiarz na tym emitując reklamy to wezmą jeszcze wwięcej (złodzieje) :?

wiem że niełatwo jest znaleść sponsora i zdaję sobie z tego sprawy dlatego bez Zaiks-u nie ma co startować po potem karę dowalą prę tysięcy i bedzie kicha

Słuchajcie ja myślę, że to dobry pomysł, ale nic z tego nie wypali :wink: (bez obrazy)

A tak wogóle to lubie Hip-Hop, Rap, Techno i bardzo bym był zadowolony gdyby leciała muzyka klasyczna :oops:

Fajny pomysł, ale wątpie kto by miał tak dużo legalnej muzyki i to najlepiej same nowości. Choiaż jak się uda zrealizować ten pomysł z radiem to będę happy :smiley:

Z tego co ja wiem wystarczy muza legalna (a tej w sieci na tony.) Bo grając w radiu - robimy to na własny użytek i nie mamy z tego żadnych korzyści majątkowych. I zaiks nasz może cmoknąć :stuck_out_tongue:

tak,

ale … do odtwarzania PUBLICZNEGO trzeba mieć jakieś prawo 8)

Była taka afera we Francji :stuck_out_tongue: Koleś grał muzykę ze swoich płyt w radiu netowym. I przyczepiła się do nigo IRAA (coś jak nasz ZAIKS :P) i podali kolesia do sądu. Sąd (najpierwsz I potem II instancji) go uniewinnił bo swej muzyki nie sprzedawał :slight_smile:

właśnie !

“A tutaj Polska, tu się cuda dzieją(…)” :stuck_out_tongue:

Zupełnie inne prawo …

We francji chcieli zlegalizować p2p…

Takie radyjko by się przydało na pewno dużo użytkowników by było, zatem by sobie muzyczka leciała :slight_smile:

a ja wpadłem na pomysł co zrobić z tą licencją Zaiks :slight_smile: Możemy utworzyć takie radio które prócz puszczania muzyki zajmowało by się pomocą dla słuchaczy w dziedzinie Informatyki tzn o godzinie powiedzmy 12.00 rozpoczyna się audycja którą będzie prowadziła osoba znająca się na tworzeniu stron www i inni będą mogli dzwonić przez Skype lub pisać na gg (utworzyć oficjalne gg radia) a Prezenter czytałby to na antenie i podawał jak naprawić błąd itp. A wracając do licencji Zaiks to może podłączyć się do jakiegoś radia które ma już wykupioną ową licencję i utworzyć kanał dla nas a co za tym idzie to automatycznie mamy Zaiks skoro jesteśmy"częścią" tego radia które ma już wykupioną licencję: )

Romek ja jak sobie wyobrazasz to ze ktos Ci podaje bład PHP a Ty mu go czytasz na antenie? :smiley: :lol: pomyśl… podczepienie sie do jakiegos radia tez poicaiga za soba koszty… pozatym pomysł ogólnie poroniony… takich stacji radiowych jest cala masa…

AZPR to tylko propozycja :slight_smile: a mam pytanie czy potrzeba licencji Zaiks żeby puszczać darmowe mp3 np. ściągnięte ze strony http://mp3.wp.pl/p/index/ gdzie można pobierać muzę za darmo?? Wie ktoś??

ZAIKSowi nie płacisz za mp3 a za mozliwość ich odtwarzania publicznie… to ze możesz pobrać coś za darmo nie znaczy że możesz tego legalnie używać w każdym przypadku