Może założymy radio internetowe?

Jestem za radiem, ale oczywiście chodzi o PRAWA AUTORSKIE… jeśli ma być piractwo, to dziękuję, nie chcę.

rss ale pierw im wytłumacz jak działa Zaiks i dlaczgo trzeba wykupić licencje… niektorzy tutaj tego nie rozumieją, a skoro chcą puszczac mp3 tylko z http://www.mp3.wp.pl to długiego żywota temu radiu nie daje…

Dla twojej wiadomości wiem jak działa Zaiks, jeśli chcerz możesz AZPR sponsorować Zaiks jak bardzo Ci zależy na tym by puszczać każdą muzę.

już napisałem wcześniej jak coś nie bede Cię zmuszać do słuchania radia które będzie grało muzykę tylko z tej strony, możesz słuchać innych radii które grają muzykę bardziej znaną, to już twój wybór.

To co, Romuś, zakładasz to radio?

By the way, już zrozumiałeś mojego poprzedniego posta? :wink:

jakbym miał serwer schoutcast i autopilot to czemu nie

Romek chyba niezabardzo wiesz jak działa… no chyba ze robisz radio dla max 30 osob… to wtedy może sie tym nie zainteresują…

Robie z kolega takie radio tylko mam problem z systemem pozdrowień moze ktos wie jak to zrobic??

Nie chce mi się czytać wszystkich postów wole zapytać i jak będzie te radyjko ??

Powtarzam po raz kolejny: musimy znaleść serwer schoutcast i autopilot

A DJ jeszcze trzeba skąbinować, to pewnie będą userzy z forum :mrgreen:

Dj Duda - brzmi nieźle :lol:

Ale gdzie takie coś znaleźć?

A co to jest Zaiks? Dobrze zrozumiałem że jeśli to wykupimy to wszystkie utwory będzie można puszczać w radiu legalnie?

Duda

jesli wykupisz licencje od ZAIKSu to będziesz mógł puszczać muzyke w radiu internetowym LEGALNĄ [czyli taka która masz na legalnych nośnikach bądz darmową ściagnieta z serwisów które takową oferują]

cytat:

i teraz na podstawie tego tesktu od massa_1 czy Ci co wcześniej sie kłucili że nic nie potrzeba nadal tak uważają? Może sie wypowiedzą jeszcze raz… hm? :twisted:

oj tam radia nie będźie ;(

NIE! no czemu dla chcącego … przecie

tylko warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań

  1. czym miało by się zajmowac i dla kogo nadawac?

  2. jakie ramówki co miałyby obejmować przynajmniej schemat bo reszta zapewne w praniu wyjdzie bo przecież nie tylko muzyka ale wywiady newsy wiadomości reklamy konkursy itp.

  3. no oczywiście ścisła grupa prowadzących

  4. i chyba najważniejsze zadanie sponsor :slight_smile: lecz przy takiej ilosci userow problemu nie będzie 30 000 zarejestrowanych przez 3 lata i zapewne 2x tyle odwiedzających

ZAIKS

:wink:

massa_1 odpowiem Ci w punktach :slight_smile:

  1. W radiu przede wszystkim muzyka (każda nie jedna określony np. hip-hop, czy techno), dla kogo nadawać… dla wszystkich którze lubią posłuchać muzyki :slight_smile:

2.oczywiście konkursny na antenie za pomocą np. Skype, gg itp, reklamy jeśli będzie potrzeba, newsy ze świata i ze sportu :smiley:

  1. Najpierw trzeba by było mieć radio :slight_smile:

  2. ??

  3. No właśnie najważnieszy punkt … Sponsor, niestety ciężko znaleść sponsora na serwer, autopilot i oczywiście Zaiks (niestety myliłem się co do Zaiksu i licencji, kierowałem się informacjami od Administratorów różnych radii internetowych, jeśli kogoś zbulwersowałem moim nagminnym przekonaniem do licencji to PRZEPRASZAM), Pytałem Administratora liska czy mógłby nam dać miejsce na serwie na serwer i autopilot niestety nie jest on zainteresowany radiem dlatego jeśli ktoś zna kogoś kto mógłby nam zasponsorować te trzy rzeczy to oczywiście odwdzięczymy się reklamami, jinglami od ofiarodawców, każda pomoc się przyda jeśli oczywiście chcecie żeby radio powstało.

PS

Niestety link mi nie działa

nie wiem to jest główna strona ZAiKSU “www.zaiks.org.pl/” coś sie widocznie im sypło moze nie zapłacili za serwer haha

a co do punktów to juz to wygląda na końkretne zapatrywania :slight_smile: jak na początek dobry start byle tak dalej :slight_smile:

pozdrawiam

no właśnie i tu jest moja prośba do wszystkich użytkowników forum:

Jeśli macie znajomych którzy sprzedają serwery schoutcast i autopiloty to czy moglibyście ich zapytać o sponsoring dla naszego radia (w zamian oczywiście reklama) myślę że znajdzie się też sponsor na Zaiks jeśli powstało by już takie radio, wtedy można by pisać do nowo powstających serwisów np. sklepów internetowych którym przydała by się reklama w takim radiu a oni w zamian opłacali by Zaiks :slight_smile:

Jeśli jakiekolwiek pytania macie lub znaleźliście kogos kto mógłby zasponsorować te rzeczy to proszę o PW

pozdrawiam i liczę na was :mrgreen:

tak, a potem zamiast muzyki będziesz miał cały czas blok reklamowy :lol: bo z umowy sponsoringu trzeba sie wytwiązać :wink:

http://shoutcast.com.pl/

to niecałe 69zł

zróbcie zeznanie podatkowe wszyscy a napewno sie uzbiera…

pozatym daj ogłoszenie na http://www.forum.webhelp.pl że szukacie sponsoringu i napisze ze na tym forum jest tyle i tyle userów a napewno ktoś sie znajdzie…

Obserwuję ten temat i doszedłem do wniosku, że nie można darmowo i legalnie założyć takiego radia internetowego. Przecież niamal na każdej oryginalnej płycie widnieje informacja typu ‘Wszelkie prawa właściciela nagranych utworów zastrzeżone, kopiowanie i wypożyczanie oraz publiczne odtwarzanie, również w radio, niniejszej płyty jest zabronionw.’

:?