Mozilla FF 4 - po aktualizacji usuwa dodatki

Witam, proszę o pomoc.

Dzisiaj uruchomiłem FF, wyskoczyło mi na chwilę okienko, że FF szuka aktualizacji, po czym przeglądarka się uruchomiła. Włączyła się też nowa karta z stroną Mozilli. Wnioskuję po tym, że FF mi się zaktualizował. Wydało mi się to dziwne, gdyż w opcjach mam zaznaczone, żeby zawsze pytał o aktualizację…

Po przejrzeniu kilku stron, zauważyłem, że jeden z dodatków nie jest aktywny… Otwieram menu dodatków, patrzę… :o a tam większości ważniejszych dla mnie dodatków nie ma ! :frowning:

I teraz nie wiem, od czego one mi znikły, i czy da się je przywrócić bez grzebania po stronie Mozilli i szukania ich. Dodam, że nie pamiętam dokładnie ich nazw, ale o wiele przyjemniej korzystało się z przeglądarki z tymi dodatkami, niż bez.

Dodam też, że kiedyś też mi usunęło większość dodatków, ale poświeciłem kupę czasu i je na nowo zainstalowałem… Nie pamiętam dokładnie ale to też było chyba po aktualizacji…

Moglibyście coś poradzić? Gdzie te pliki się znajdują, może będą jeszcze na dysku, może da się je przywrócić, lub chociaż może będą nazwy gdzieś zapisane… Czy komuś jeszcze po aktualizacji wywaliło dodatki ? Proszę o pomoc… ![-o<

Po aktualizacji większość dodatków jest niekompatybilna z nową wersją. FF 4 wyłącza/kasuje te niekompatybilne. Wszystkie dodatki Ci usunęło czy niektóre?

Większość… Nie wszystkie…

Niby jest taka możliwość, ale miałem FF 4.0 i teraz niby też mam 4.0… Tak jakby otworzyło tamte okienko i tylko sprawdziło dostępność…

Wcześniej, jak aktualizowałem z 3.4 (albo 5, nie pamiętam dokładnie) do 3.6 wyłączyło mi dodatki, ale dalej były zainstalowane…

Nie dawno, przy premierze 4.0, włączyłem aktualizacje z 3.6 do 4.0 i też wyłączyło te dodatki. Cały czas były zainstalowane i widoczne w panelu dodatków, jako “wyłączone”. Gdy pojawiła się nowa wersja, kompatybilna z 4.0, zapytało o aktualizacje dodatków i potem normalnie chodziły…

Teraz nie wiem, usunęło je po prostu…

Znalazłem już kilka z tych dodatków na stronie mozilli i mogę je normalnie zainstalować… Są kompatybilne…

Gdzie znajdują się dodatki instalowane przez Mozillę na dysku?

Da się jakoś stworzyć kopie tych dodatków, żeby następnym razem za jednym kliknięciem je wszystkie na nowo zainstalować?

Czy komuś wczoraj też aktualizowało jakieś dodatki, bądź cały program Mozilla FF 4.0 ?

Użyj programu MozBackup: http://www.dobreprogramy.pl/MozBackup,P … 12613.html

Nie.

Dodane czwartek, 28 kwi 2011, 19:46

Przed chwilą pobrała się aktualizacja do wersji 4.0.1 i żaden z opisywanych przez Ciebie problemów nie wystąpił.