Mozilla Firefox 10.0.2 - znów popsuli instalację Adobe Flash

(lostek815) #1

Pamiętam jak kiedyś świeżo po instalacji systemu i przeglądarki i po wejściu na jakąś stronę wyskakiwało "Zainstaluj brakujące wtyczki..." przy czym chodziło o Adobe Flash Player i kiedy próbowało się to zrobić to wyskakiwała instalacja ręczna bo był jakiś błąd. Od Firefoxa 9.0 wszystko działało jak należy i instalowało się bez problemów i tak też było przy 9.0.1, 10.0 i 10.0.1, a teraz co? Na wersji 10.0.2 znów nie działa i trzeba ręcznie. Po co oni tak często tego Firefoxa aktualizują? Tylko psują wszystko.

(darek_d) #2

Dziwne to co piszesz. U mnie działa i nie ma żadnych problemów. Są dwie wersje AFP - jedna dla IE a druga do Firefoxa - być może jej nie zainstalowałeś. Zainstaluj Update Checker i sprawdź.

(lostek815) #3

Wiem, że są dwie. Mam zainstalowaną dla IE8. I nie widzę nic dziwnego w tym co napisałem - po ręcznej instalacji pluginu Adobe Flash Player dla Firefoxa wszystko oczywiście działa, mówię tylko, że tenże plugin nie chce zainstalować się automatycznie, a w poprzednich wersjach się instalował, natomiast w dużo starszych wersjach też to nie działało, czyli Firefox'a zamiast usprawniać to tylko psują wydając co chwila nowe wersję. Jaki inny normalny program w ciągu miesiąca wypuszcza kilka aktualizacji?

(K3vin) #4
Jaki inny normalny program w ciągu miesiąca wypuszcza kilka aktualizacji?

Np. Chrome ?

Ja też miałem ten problem.

U mnie jeszcze nie chciał załapać ten AFP, to trzeba było kilka wersji sprawdzać :frowning:

(Semtex) #5

Trochę nie rozumiem problemu, po samej aktualizacji Firefox przestał ci działać Flash? Przecież sama aktualizacja programu nie ma wpływu na zainstalowane wtyczki, może opowiedz nam jak to się stało że nie masz Flash, pamiętaj że 3 dni temu była aktualizacja bezpieczeństwa dla samego Flash Player, być może złożyło się to u Ciebie z aktualizacją Lisa do najnowszej wersji...

(Pioruns) #6

Zainstalowałem na czystym systemie Firefox 10.0.2, zapytał o instalację Adobe Flash, pozwoliłem, ładnie się zainstalowało i wszystko działa. Jeśli u Ciebie nie działa to trudno, będziesz musiał to zrobić ręcznie. To chyba nie problem? Tak ciężko adres strony wpisać?

(manieKMP) #7

Do osób z problemem.

1. Wykonajcie to co jest w pkt. 1 tego postu, to powinno wykluczyć konflikty po możliwych błędach w aktualizacjach flash'a.

2. Jeśli powyższe nie przyniesie efektów:

-przejdźcie do katalogu *c:\Windows\System32\Macromed\Flash* i odnajdźcie plik NPSWF32.dll

-skopiujecie wymieniony plik do podkatalogu plugins w katalogu profilu* (jeśli go nie ma, utwórzcie katalog o takiej nazwie)

* Profile w produktach Mozilla, z tej strony dowiecie się gdzie się znajduje katalog profilu, w zależności od produktu jak i wersji systemu.