Mozilla Firefox i PDFy

Mam problem z przeglądarką Firefox i akcjami, które wykonuje on z plikami PDF. Do ich przeglądania w systemie używam PDF-XChange Viewer i jest on domyślną przeglądarką w systemie.
Normalna sytuacja zakłada, że gdy pobieram plik PDF wyskakuje okno dialogowe, które pyta czy ma plik otworzyć w Firefoxie, otworzyć w PDF-X, zapisać na dysku lub cośtam jeszcze (zapomniałem ostatniej opcji). Bardzo często zdarza się jednak, że ustawienia resetują się jak na załączonym screenie i wyskakuje od razu okno zapisywania pliku. Po wejściu w opcje, zmienieniu na używanie PDF-X czasami nawet po kilku godzinach opcja ta z powrotem potrafi sama wrócić do ustawienia ‘zapisz plik’. Macie jakieś pomysły jak to naprawić? Firefoxa już wyrzucałem i instalowałem od nowa.
firefox_pdf

Macie jakieś pomysły jak to naprawić? Firefoxa już wyrzucałem i instalowałem od nowa.

Czekaj na aktualizację.

Mozilla wrzuciła jakąś nową przeglądarkę PDF do firefoxa i są z tym same problemy.

Mam to już od jakichś 2 lub 3 miesięcy :wink:

Nie wrzuciła jakieś a dopisała się na listę domyślnych aplikacji do PDF dla Windows 10.

Do otwierania używają tego: https://mozilla.github.io/pdf.js/

PDF-XChange Viewer has been discontinued and replaced by PDF-XChange Editor - which is now available and includes all the features of the Viewer and much, much more…

A zmieniło się, zmieniło dużo. Teraz to płatny zamiennik PDF-XChange editor Co do pdf x change viewer, to miałem dużo roboty z odinstalowaniem, usuwaniem z systemu i rejestru. Dużo psuł.
Mam sumatrę pdf portable i w systemie jest domyślna do pdf. Mam najnowszy zamiennik firefoxa iveveasel i otwieram w przeglądarce pdfy, albo zapisuję na dysk.

Radzę dokładnie się tego change pozbyć. Sumatra styka w systemie.
Radzę też sprawdzić na iceveasel - to klon najnowszego firefoxa iceveasel 78.0.2 32 bit. Zauważyłem, że wersja 64 bit gorzej chodzi, więc dla wszystkich wrzucam spolszczony, ustawiony, z dodatkami, z zablokowaniem telemetrii i aktualizacji.

Wypakować byle gdzie i używać od win 7 do win 10. Profil i appdata oraz local appdata w profilu przeglądarki, który jest w folderze app iceveasel.

http://www.mediafire.com/file/6qzcqawyf7r8oj4/iceveasel_78.0.2_32bit.7z/file Nadaje się nawet na to, żeby być wszędzie zalogowany na pendrive. Tylko trzeba wpierw pogonić z systemu i rejestru pdf-xchange, bo nawet nie mam pojęcia, ile może namieszać jeszcze,