Mozilla Firefox nie działa

Dziwny problem. Stary komputer Pentium Dual-Core, 4GB RAM, zintegrowana grafa G41 i system Windows 7 Pro 32Bit. Używany przez starszą osobę. Po zainstalowaniu przeglądarki Firefox i próbie uruchomienia pojawia się komunikat:

"System Windows nie może odnaleźć pliku “C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe”

Co jest grane ? Klikam prawym na ikonkę Firefoxa, daję otwórz lokalizację pliku i jest widoczny firefox.exe i cały katalog Mozilla Firefox.

Odinstalowałem i pobrałem jakąś starszą wersję i to samo !

Zrobiłem obraz systemu na wszelki wypadek i uaktualniłem system do Windows 10 z zachowaniem danych.
Po uaktualnieniu i nowej instalacji Firefoxa ten sam komunikat i nie da się uruchomić tej przeglądarki.

Przeskanowałem dysk antywirusem oraz programami Antymalware, Adwcleaner i żaden nie wykrył żadnych zagrożeń.

Niestety nie mogę od nowa postawić systemu, bo są tu programy do księgowości, rozliczanie pitów, płatnik…itd Nie chcę mieszać, ale z takim problemem się jeszcze nei spotkałem. Jakiś pomysł ?

I nie padły pity i rachunkowość po upgrade do 10?

Taki jeszcze zobacz czy ruszy:

https://portableapps.com/redirect/?a=FirefoxPortable&s=s&p=&n=Mozilla%20Firefox,%20Portable%20Edition&d=sfpa&f=FirefoxPortable_72.0.2_Polish.paf.exe

Forki firefox rozwijane trochę lepiej lub trochę gorzej:

I w sumie długo nic, bo raczej nie warto do firmy sięgać po Firefox Legacy.

Nie padały, działają.

PS. Portable działa, więc zainstalowałem starszą wersję firefoxa, ale wybrałem miejsce instalacji jako katalog główny C:\Mozilla Firefox i działa.
Nie wiem dlaczego nie działa w domyślnym katalogu Program Files…

1 polubienie

Może coś z rejestrem namieszane.

Zobacz czy nie ma czegoś dziwnego w autostarcie uruchamianego.

Przy aktualizacji z 7 na 10 program AV może robić problem i blokować. Może być problem z błędnym skrótem. Jeśli wyświetlała ci się lokalizacja pliku firefox.exe to trzeba było kliknąć na niego i uruchomić. Jeśli FF się uruchomił to trzeba było zrobić nowy skrót i dać go na pulpit a stary usunąć.

No przecież klikałem bezpośrednio z katalogu i nie uruchamiał się.

1 polubienie

A gdzie to napisałeś?

Tu piszesz że klikasz tylko skrót a nie plik firefox.exe

Nie napisałem tego wprost, ale to oczywiste skoro : “Klikam prawym na ikonkę Firefoxa, daję otwórz lokalizację pliku i jest widoczny firefox.exe i cały katalog Mozilla Firefox.”
Oczywiście po otworzeniu lokalizacji pliku, spróbowałem uruchomić przeglądarkę poprzez bezpośrednie kliknięcie na firefox.exe

1 polubienie

Nie klikaj, tylko użyj konsoli (cmd), wejdź do katalogu z Firefoksem i zobacz jaki komunikat błędu dostaniesz po uruchomieniu firefox.exe

Na Windows to tak nie działa, chyba że znasz przełącznik pod cmd do raportowania pracy programu w wierszu polecenia…

Na początek przekonamy się czy

faktycznie istnieje.

Bez reinstalacji nie istnieje, bo ma bezpośrednio na C:\ katalog z przeglądarką.

I wielkość liter Windows powinien olać.

Nie oczywiste.

Naprawdę? To czemu tego nie napisałeś?

Co napisałeś na “dzień dobry”

Zdecyduj się. Jaja sobie robisz?

Zwykłe czepialstwo, proszę sobie darować oferowaną “pomoc”. Problem opisałem i nikt poza Panem nie miał trudności ze zrozumieniem.

Nie pierwszy raz zresztą.

Naprawdę? To raczej ty nie zrozumiałeś ponieważ jest zasadnicza różnica pomiędzy niesprawnym skrótem do pliku wykonawczego a niesprawnym plikiem wykonawczym.
Ty napisałeś o tym pierwszym. Więc nie wykręcaj teraz kota ogonem.

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

Za dużo jadu i wrogości. Proszę poszukać pomocy na innym forum o tematyce zgoła innej niż komputerowa. Potocznie zwie się “depresja”. Skierują Pana do terapeuty.

Prosisz o pomoc a piszesz nieprawdę. Gdybyś zrobił to co ci napisałem a firefox by nie zadziałał to system poinformował by cie o mozliwej przyczynie. O pierwszej napisałes a o tych wazniejszych nie. Co, one też takie oczywiste?

Bardzo dobrze. Ale na przyszłość więcej pokory @anon93248178 bo zbyt łatwo się irytujesz kiedy ktoś ma problem a twoje rady nie działają. Sam widziałem jak autora już wyzywałeś od trolli bo twoje rozwiązania nie działają. Potem ten wpis szybko edytowałeś ale niesmak pozostał. Chcesz pomagać tu ludziom? To się bardzo chwali. Jednak gdy twoje rady nie działają albo użytkownik ich nie rozumie to się nie irytuj tylko tłumacz dokładniej co ma zrobić albo jeżeli to cię przerasta to po prostu opuść temat. Bo to już nie pierwszy i nie drugi raz kiedy twoje zachowanie jest nieadekwatne do sytuacji.