Mozilla Firefox nie moze zainstalować brakujących wtyczek


(Krzysiek) #1

Witajcie, mam problem z FF 19.0 na WIN XP, na każdej stronie, którą otwieram mam komunikat: "Aby wyświetlić pełna zawartość tej strony, potrzebne są dodatkowe wtyczki". Jak kliknę "Zainstaluj brakujące wtyczki" to pojawia się okienko: "Nie znaleziono odpowiednich wtyczek" i przycisk "Zakończ". Nie potrafię poradzić sobie z tym problemem. Macie jakiś pomysł jak to rozwiązać?


(Bogdan_G) #2

Shockwave Flash, windows media player Firefox plugin, adobe Flash player activex dla Firefox, to wtyczki do zainstalowania w systemie, aby Firefox poprawnie wyświetlał zawartość kart. Może to o to chodzi.


(tosiekbu) #3

Adobe flash player

http://fpdownload.adobe.com/get/flashpl ... player.exe

dla ie

http://fpdownload.adobe.com/get/flashpl ... yer_ax.exe

windows media player firefox

http://interoplabs.blob.core.windows.ne ... plugin.exe

jeszcze możliwie przyda się java dla xp zapewne 23bit

http://www.dobreprogramy.pl/Java-SE,Pro ... 13186.html

pozdrawiam


(Krzysiek) #4

Na stronie plugin check mam to:

Windows Media Player Plug-in Dynamic Link Library 3.0.2.629 Aktualna

Plugin Icon Silverlight Plug-In 5.1.10411.0 Aktualna

VLC media player Web Plugin 2.0.2.0 Aktualna

Shockwave Flash 11.6.602.168 Aktualna

Java Deployment Toolkit 7.0.150.3 NPRuntime Script Plug-in Library for Java(TM) Deploy	1.7.0.15 Aktualna

Java(TM) Platform SE 7 U15 Next Generation Java Plug-in 10.15.2 for Mozilla browsers 1.7.0.15 Aktualna

(tosiekbu) #5

Daj adobe flash playera


(Krzysiek) #6

Na tej stronie: http://www.adobe.com/software/flash/about/ mam takie info: You have version 11,6,602,168 installed


(Bogdan_G) #7

W tym kłopot, że wtyczkę uwaliło. Nie została prawidłowo odinstalowana. Można trzepać system ze wszystkiego, co adobe i Macromedia, potem w rejestrze, wyczyścić ccleanerem i od nowa instalować plugin, flash player activex i shockwave. Gdybyś chciał na już, to u mnie sprawdziła się wtyczka beta stąd http://filehippo.com/pl/programy/internet/ piąta pozycja dla non-ie.


(Krzysiek) #8

Z Adobe mam to:

Adobe Flash Player ActiveX

Adobe Flash Player Plugin

te poniżej chyba nie istotne:

Adobe Help Manager

Adobe Reader X (10.1.6) - Polish

Adobe Widget Browser

Natomiast z Macromedia nie mam nic, tylko w rejestrze takie wpisy:


(Bogdan_G) #9

W C, document and settins, użytkownik, dane aplikacji, macromedia. Tylko to ten folder chodzi, żeby w przypadku usuwaniu flashpalayera nie pozostawiać właśnie tego folderu. Najlepiej brać się za odinstalowywanie produktów adobe takim małym portable Geek Uninstaller. On wyczyści jeszcze zalegające foldery i wpisy. Potem użycie JetClean bezpiecznie sprząta niepoprawne wpisy, ścieżki i resztki aplikacji. Co do wpisów reg, tylko informatyk może Ci dawać wskazówki. Bezpiecznie jest użyć sprawdzonych sposobów i bezpiecznych programów. Ja nie mam Readera, czy Widgeta, więc nie miałem przy sprzątaniu adobe - problemów. W Twoim przypadku lepiej zaufać Geekowi i JetCleanerowi.


(Krzysiek) #10

Do sprzątania mam TuneUp Utilities 2013. Chyba wystarczy.


(Bogdan_G) #11

Dużo ludzi ma kłopoty z nowym ff. Być może odinstalowanie i ponowne zainstalowanie naprawi problem. Tune U jest gut ale JetClean potrzebny.


(Krzysiek) #12

No więc tak, odinstalowałem:

Adobe Flash Player ActiveX

Adobe Flash Player Plugin

Usunąłem cały folder:

C/document and settins/użytkownik/dane aplikacji/macromedia.

Przeleciałem kompa TuneUpem i potem JetClean'em. Co teraz po kolei zainstalować?


(Bogdan_G) #13

Masz - http://filehippo.com/pl/download_window ... _ffplugin/

http://www.programosy.pl/program,flash-player.html Stąd ja pobieram.


(Krzysiek) #14

Zainstalowałem wszystko i dalej ten sam błąd. :?


(Rafnix) #15

a jaką stronę odwiedzasz, że masz taki problem?


(Krzysiek) #16

Generalnie na każdej, nawet na głównej google.pl


(Bogdan_G) #17

Może o to chodzi, że adobe widget potrzebuje, aby wpierw był zainstalowany adobe flash player i adobe air. Korzystasz z adobe widget browser? Jak klikniesz w pasek informacji, to wyświetli Ci się opcja pomoc paska informacji. Trzeba dokładnie poczytać.


(manieKMP) #18

Jeżeli wtyczki działają, to w pasek adresu wpisz about:config, następnie znajdź plugins.hide_infobar_for_missing_plugin i zmień jego wartość na "true" (dwuklikiem na wpisie zmienisz).

Jeśli jednak nie chcesz wyłączać tej belki informacyjnej, sprawdź czy pomoże usunięcie z katalogu profilu pliku pluginreg.dat (przy wyłączonej przeglądarce).


(Krzysiek) #19

Nie wiem co to pasek informacji, jeśli to miejsce, w którym jest info o brakujących wtyczkach to po kliknięciu na zainstaluj brakujące wtyczki mam to:

140hy5f.jpg

Wtyczki mam zainstalowane takie:

Natomiast od Adobe mam to:

2b5de9.jpg

-- Dodane 28.02.2013 (Cz) 13:43 --

Usunięcie z katalogu profilu pliku pluginreg.dat nie pomogło.


(manieKMP) #20

Ale ogólnie wtyczki działają, tak, możesz oglądać wideo na YT, odczytywać dokumenty pdf itd.? To może wyłącz sobie to powiadomienie (poprzedni mój post).

Wydaje mi się, że coś się stało z profilem przeglądarki, przez co ona sama ma lub dostaje błędne informacje nt. wtyczek...

Chyba że winowajcami są Adobe Help Manager lub/i Adobe Widget Browser, ale do tego trzeba by je w specyficzny sposób "dezaktywować", tak by przeglądarka ich nie widziała, choćby poprzez zmianę rozszerzeń plików na "old". Ale najpierw trzeba je zlokalizować.

Najprościej będzie to zrobić z pomocą samej przeglądarki:

  • w about:config należy odnaleźć plugin.expose_full_path i zmienić jego wartość na "true", co wymusi pokazywanie pełnej ścieżki do plików wtyczek

  • przejść pod adres about:plugins i odszukać na liście "Adobe Help Manager" i "Adobe Widget Browser", pod tymi tytułami będą podane ścieżki do plików wtyczek (z rozszerzeniem dll )

Teraz wystarczy przejść do podanych lokacji, odnaleźć dane pliki i zmienić im rozszerzenie np, na podane "old" (przykład: z nazwa_pliku.dll na nazwa_pliku.dll.old).

Po tym i po ponownym uruchomieniu przeglądarki, wtyczki nie powinny się pojawić na liście "dodatków" i jeśli któraś powodowała problem, również nie powinno być monitu o instalację brakującej wtyczki...