Mozilla Firefox problem

(JNJN) #1

Problem jest taki że po około 10 sekundach po uruchomieniu przeglądarka się wyłącza,nie pokazuje żadnego błędu,wersja 1.0.6.

Łączy się z internetem bez problemu.

IE pracuje prawidłowo.

Problem powstał w czasie pracy,Avast usunął jakiegoś szkodnika i przeglądarka się samoczynnie wyłączyła.

Co robiłem.

Scanowanie na szkodniki - brak.

Scanowanie systemu na błedy i wykonano sprawdzenie systemu.

Odinstalowanie przeglądarki i czyszczenie rejestru po niej,ponowne zainstalowanie i efekt ten sam.

Czekam na sugestie i pomysły.

Podejrzewam że to jakiś wpis w rejestrze.

(Ford Fokus) #2

A co na starszych wersjach?

(JNJN) #3

Wróciłem do wersji 1.0.4 na której dosyć długo pracowałem i to samo.

(system) #4

Ale używasz czystej przeglądarki, bez rozszerzeń :?:

I powiedz proszę czy w Safe-mode też się wyłącza.

(Monczkin) #5

jeżeli będzie ten sam efekt

to zainstakuj tę wersję

http://www.amnezja.org/modules.php?name ... e&sid=6589

być może trafiłeś na stronę z kodem, który wywala FF - w tej wersji co podałem załatano dziury bezpieczeństwa

a czy tego syfa wskazywał w loklizacji FF

prawdopodobnie usunoł komponent FF odpowiedzialny za wysyłanie informacji o bugach etc.

(JNJN) #6

Bez

Tak

Nie odpowiem,bo nie pamiętam.

Ale sprawdzę tą wersje co Podałeś,tylko napisz którą.

(system) #7

Sprawa wygląda nieciekawie. Jeśli wersja Monczkina nie pomoże, to ja bym się upierał jednak przy obecności jakiegoś syfu na Twoim dysku twardym.

W ostateczności pozostawałby formacik, ale nie traktuj tego jako poradę :wink:

Być może będziesz zmuszony zrezygnowac z usług FF do czasu aż wyjdzie wersja 1.5 - wtedy zapewne problem przestanie występować.

(JNJN) #8

Ale mnie kolego Pawek pocieszyleś.

Ale czekam jeszcze na pomysły.

(Monczkin) #9

Mozilla Firefox 1.0.7 RC - sprawdziłem u siebie i działa bez zarzutu

Mozilla Firefox 1.5 Beta 1 - też działa prawidłowo, ale nie obsługuje większosci pluginów (na razie) więc zainstaluj 1.0.7

(Stefe) #10

a czy jak odinstalowujesz przegladarke usuwasz tez pliki profilu, ktorego uzywasz?

czy probowales stworzyc w ogole nowy profil i popracowac na nim?

(squeet) #11

Widzisz... Firefox czasami aż za bardzo zakochuje się w komputerze i nie da rady go tak łatwo wywalić :wink:

Oto, jak usunąć całkowicie Firefoxa z dysku:

:arrow: Start -> Panel sterowania -> Dodaj lub usuń programy

Tutaj rzecz jasna odinstalowujesz Firefoxa

:arrow: z katalogu C:\Documents and Settings\nazwa_uzytkownika\Dane aplikacji\Mozilla usuwamy katalog Firefox

uwaga - katalog Dane aplikacji jest ukryty!

uwaga 2 - takie działanie sprawi, że tracisz zakładki i wszystkie ustawienia. W tym przypadku nie polecam Ci MozillaBackup , bo możesz załadować profil z bugiem... Zrób tak:

Zakładki -> Menedżer zakładek -> Plik -> Eksportuj

:arrow: z folderu C:\Program Files wyrzucasz cały katalog Mozilla Firefox

:arrow: Start -> Uruchom -> Regedit

Wyszukaj i usuń klucze z zawartością:

Zrestartuj system, wejdź ponownie w edytor rejestru i wyszukaj firefox, mozilla. Wartości które ewentualnie zostaną znalezione - skasuj.

Jesli coś znalazłeś, ponowny restart.

Teraz zainstaluj Firefox 1.0.6 , lecz w odmiennej lokalizacji niż poprzednia przeglądarka...

Będziesz miał nową przeglądarkę i nowy profil, więc może się uda... Spróbuj

(Stefe) #12

zakladki przechwywane sa w folderze profilu, ktory uzywasz... plik ma nazwe bookmarks.html, wystarczy go skopiowac, a pozniej nadpisac nowy plik.

a niby po co instalowac przegladarke w nowym miejscu?

profile tez sie tworzy w folderach wybranych przez siebie (uruchamiasz przegladarke z parametrem -p albo -profilemanager).

(squeet) #13

Bo jeśli są jeszcze jakieś zależności (robaki, wpisy zakodowane, pliki i inne), które zaatakowały bądź odnoszą się do Firefoxa , to robią to własnie do jego dotychczasowej lokalizacji.

Zmiana jej, tożsama do Kerio , jak są z nim problemy, może pomóc, a na pewno nie zaszkodzi.

Żadna filozofia, zamiast zainstalować:

C:\Program Files\Firefox

to zainstalujemy w lokalizacji:

C:\Program Files\Firefox1.0.6

A profile swoją drogą, ja mówię o głównych plikach programu

(Monczkin) #14

a choćby dla wygody i szybkiego powrotu do stabilnej działającej wersji na przykład

ja mam każdą wersję FF od 1.0.4 do Der Park w osobnych folderach - wrzuciłem sobie skróty na pulpit i odpalam to co chcę bez kombinowania z parametrami. Nie mówię, że jest to najlepsze rozwiązanie, ale według mnie jest najwygodniejsze

(system) #15

Nie miałem złych intencji :wink:

A finalna wersja 1.5 tuż-tuż, więc nie łam się :slight_smile:

(JNJN) #16

Dziękuję wszystkim, sprawdzę po południu - w ostateczności w ruch pójdzie kopia zapasowa.

Ale to co Stefe piszesz robiłem i zamyka okno przy robieniu nowego profilu.

Instalacja w nowej lokalizacji to samo,jak również instalacja najnowszej wersji FF.

Zostaje jeszcze raz dokładne sprawdzenie szkodników i dokładne usunięcie FF i zobaczymy.

Ale to po południu,jak się komuś coś przypomni to pisać - ja od wejścia na rynek FF takiej usterki nie widziałem.

(Stefe) #17

ale my tutaj raczej mowimy o jednej wersji programu... 1.06

(squeet) #18

Która ma problemy z działaniem. Więc zmiana lolkalizacji po wykonaniu czynności, które napisałem może pomóc... To nie jest rzecz aż tak pracochłonna, żeby dywagować nad nia tyle...

(Monczkin) #19

właśnie przestaję rozumieć o czym mówimy - zaproponowałem koledze instalację innej wersji...

zresztą szkoda dyskutować. Jak JN się wypowie - wtedy można dalej. Teraz nie widzę sensu strzępienia języka.

(JNJN) #20

No więc tak sprawdziłem kompa wzdłuż i wszerz i cały czas to samo.

Ale instalowałem FF cały czas na partycji systemowej jak zawsze.

No więc myślę sobie co będzie jak zainstaluje na D i FF chodzi bez problemu,kupe roboty, a takie proste rozwiązanie.

Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za podpowiedzi.