Mozilla Firefox - wolno ładuje strony

Witam, od wczoraj mam problem z przeglądarką Firefox, która nagle przestała wczytywać normalnie strony, niektóre ładuje teraz po kilka(naście) minut, innych w ogóle. Wcześniej tego dnia przy wyszukiwaniu w google pojawił mi się komunikat, nie pamiętam jak dokładnie sie nazywał, ale było coś o zbyt dużej liczbie wysyłanych żądań, gdzie trzeba było wpisać kod by dalej kontynuować. Od tego czasu w zasadzie nie da sie z niej korzystać. Na innych przeglądarkach (Chrome, IE) wszystko działa jak należy i wczytuje strony w ułamku sekundy.

Skanowałam jak na razie komputer Malwarebytes’em, który nic nie wykrył. Po odinstalowaniu i zainstalowaniu ponownie problem zniknął na kilka minut, a później znów wszystko przestało sie ładować. Gdzie może tkwić problem i jak się go pozbyć? Bardzo proszę o pomoc.

Od pewnego czasu problem z liskiem narasta. Póki co ponownie odinstaluj, ale na tym nie koniec - trzeba wyczyścić np. CCleanerem i wyrzucić katalogi z Program Files oraz danych aplikacji.

Nie żebym cokolwiek wymuszał, ale Opera jest znacznie szybsza i bezpieczniejsza.

To prawda, też używam Opery, ale mimo wszystko na drugim miejscu. Na pierwszym jest wciąż lisek, choć cierpliwość zaczyna mnie opuszczać.

Dziękuje bardzo, wcześniej nie usunęłam folderów, myślałam, ze może sie obejdzie bez tego, a jednak nie. Teraz wszystko jest ok, przynajmniej na razie.

Być może jest, ale niestety jestem zbyt przyzwyczajona do Firefoxa i jego dodatków, więc wole nie zamieniać go na Opere :wink:

Przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka :wink:

Na szczęście z Liskiem nie jest (jeszcze) tak zle.

Pozdrawiam.