Mozilla Firefox - wyskakujący komunikat

Witam.

Mam problem z Firefoxem. Podczas przeglądania różnych stron internetowych wyskakuje mi okienko z komunikatem: “wyświetlana strona zostanie przekierowana pod inny adres. czy wysłać ponownie wprowadzone dane formularza używając nowego adresu” i mam do wyboru Prześlij lub Anuluj po wybraniu Prześlij pojawia się znowu to samo okienko i tak w kółko dopiero po kliknięciu w Anuluj znika. Gdy odświeżę stronę to dzieje się to samo.

I druga sprawa, nie wiem od której wersji Firefoxa ale chyba 22 mam pewien problem ze stroną startową. Jak strona startowa wygląda chyba większość wie, na dole jest pasek z przyciskami Pobrane, Zakładki, Historia… a na środku logo Firefoxa i pole wyszukiwarki google. W górnym prawym rogu programu jest też pole wyszukiwarek gdzie można zmieniać te wyszukiwarki, np. google, allegro, wikipedia… Problem polega na tym, że do tej pory jak zmieniałem typ wyszukiwarki w tym górnym pasku np. z google na allegro to na stronie startowej ta środkowa wyszukiwarka była zawsze google, a teraz zmienia mi się z google na allegro :confused:

Może pokażę na obrazkach o co chodzi:

* Było (czerwoną wyszukiwarkę zmieniałem i zielona się nie zmieniała)

8362144200_1381145858_thumb.jpg

* A teraz jest tak (czerwoną wyszukiwarkę zmieniam i zielona się też zmienia)

4867549700_1381145856_thumb.jpg

2272673500_1381145857_thumb.jpg

Da się jakoś zrobić aby ta środkowa wyszukiwarka nie ulegała zmianie? Bo to wkurza…

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym górnym rogu Swojego posta. Dobrze zatytułowany temat daje szansę na szybszą pomoc. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

Zrób reset-kliknij>pomoc>informacje dla pomocy technicznej>Resetowanie programu Firefox do stanu początkowego>zresetuj program firefox.Pokaż logi-http://forum.dobreprogramy.pl/analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html-dwa raporty OTL.txt oraz Extras.txt

Dzięki pomogło, już nie wywala tego okienka. Główny problem mam z głowy, a z tymi paskami wyszukiwarek da się coś zrobić? Bo to wkurzające się staje… dawniej to wyglądało tak, że jak szukałem czegoś w google, to klikałem na ikonkę strony startowej i w tej głównej wyszukiwarce na środku wpisywałem frazy, w trakcie wyszukiwania czasami chciałem coś znaleźć na allegro to brałem nową kartę i w tej wyszukiwarce u góry (gdzie miałem ustawiane zazwyczaj wyszukiwanie właśnie w allegro) wpisywałem to co mnie interesowało i szukałem, a po otwarciu kolejnej nowej karty na środku miałem nadal wyszukiwarkę googla. Teraz jest tak że jak mam ustawioną wyszukiwarkę allegro u góry i otworzę nową kartę ze stroną startową to główna środkowa wyszukiwarka też zmienia się na allegro :confused: i muszę najpierw górna zmienić z powrotem na google :confused:

wiem, że trochę ciężko zrozumieć o co mi chodzi, ale może załapiecie :smiley: Jeżeli ktoś by wiedział coś na ten temat, czy można jakoś zablokować tą główną wyszukiwarkę aby zawsze była tylko wyszukiwarką googla, to byłbym wdzięczny :slight_smile: Ten problem zauważyłem, dopiero po aktualizacji chyba do wersji 22, widocznie ludzie z Firefoxa wprowadzili takie nowe “udogodnienie” co w moim przypadku jest uciążliwe :confused:

Adix3 , nowy tytuł równie “konkretnie” definiuje problem jak tytuł poprzedni. :?

Ponawiam prośbę - zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.