Mozilla firefox zacina się Windows 7 Home Premium


(D Bunda) #1

Witam problem polega na tym że komputer normalnie na pulpicie, podczas przeglądania folderów, grania chodzi szybko ale jak chcę poszukać czegoś w internecie i uruchamiam mozille firefox to ona się zacina nie wiem dlaczego wersja mozilli to 32

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.


#2

Napisz jeszcze, jaki masz sprzęt. Ja na Windowsie 8.1 x64 przy 4GB RAM mam ten sam problem, przez co zmieniłem przeglądarkę.


(Longhorn2009) #3

Spróbuj na nowej wersji 32.0.1, poprawia sporo błędów. Jeśli nie pomoże zrób reset do fabrycznych ustawień https://support.mozilla.org/pl/kb/przywracanie-domyslnych-ustawien-firefoksa-latwe-r przed tym zabezpieczając istotne dane https://support.mozilla.org/pl/kb/Odzyskiwanie%20wa%C5%BCnych%20danych%20ze%20starego%20profilu i usuń zbędne dodatki + aktualizacja wtyczek do najnowszej wersji.


#4

Spróbuję i ja zastosować to, co kolega  Longhorn2009 zaproponował. Nie chce zakładać nowego tematu, więc napisze tutaj, bo też przeglądarki dotyczy. Najnowsza wersja przeglądarki Google Chrome, wczytuje długo wyniki wyszukiwania, jak i niektóre strony mieli. Czy problem tylko u mnie występuje w najnowszej przeglądarce Google Chrome? Wersja x64.

 


(Bogdan_G) #5

Trzeba się rozpatrzeć, co spowalnia Wam Firefoxa. http://mozillapl.org/forum/viewtopic.php?f=15&t=46713#p226979

 

Widzę, że openedfilesview jest pod windows XP, 7, 8


#6

Mam zainstalowany dodatek przed śledzeniem, więc to może być przyczyną spowolnienia przeglądarki, ale i nie koniecznie. 


(mrFreeze) #7

Osobiście zauważyłem u siebie też spadek szybkości FF. U mnie pomogło odznaczenie “Korzystaj z akceleracji sprzętowej…”

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/eb3c8fb36b2c409e.html


(Bogdan_G) #8

To nie ten dodatek spowalnia. U mnie szybko Firefox chodzi, a mam http://prntscr.com/4nmz8o

 

Daję mu tylko tyle miejsca na dysku http://prntscr.com/4nmzrc

 

Ale też nie ładuję mu dużo: http://prntscr.com/4nn08n

 

Aktualizacje wyłączone. A jak to wygląda w procesach? Zwróćcie uwagę na to, ile adfender bierze. http://prntscr.com/4nn164

 

Co podejrzewam - przeładowanie profili.

W Danych aplikacji miałem wiele profili Firefoxa, po wielu aktualizowanych wersjach tej przeglądarki. Jakieś 200MB. Zachowałem pliki z profilu - wkleiłem na D. Potem odinstalowałem Firefoxa dokładnie z usunięciem pozostałości w folderach ustawień, czyli danych aplikacji, danych lokalnych i nawet z TEMP - folder wyczyściłem. Po zainstalowaniu najnowszego Firefoxa i ustawieniach w opcjach, Podmieniłem zachowane pliki z poprzedniego profilu. No i były hasła, zakładki, a profil Firefoxa wynosi obecnie 20MB.

Zauważalne przyśpieszenie!


#9

Bogdan_G  to i ja muszę pobawić się w konfigurowanie przeglądarki.