Mozilla Firefox zamiast IE7

Witam.

Mam taki problem że mam dwie przeglądarki zainstalowane i z obu korzystam. Ale jakoś teraz stało się tak że jak próbuję uruchomić IE7 to włącza się Firefox. Nie wiem dlaczego tak się stało. Firefox działa normalnie ale jak chcę IE7 to włącza się Firefox. Prosił bym o pomoc żeby włączało się to co ma się włączyć.

Dziękuję.

Pozdrawiam.

W skrócie na pulpicie w IE powinieneś mieć:

“C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe”

tak masz? Nie wiem jakim cudem ale może ktoś Ci to zmienił lub sam to jakoś zrobiłeś… (jeżeli o to chodzi)

nic nie zmieniałem i nikt nie ma dostępu do mojego konta :stuck_out_tongue:

a wystarczy takie coś że ja zrobię skrót na pulpit z C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe i będzie wszystko OK ?

FOTO:

http://img261.imageshack.us/my.php?image=dziwnesz7.jpg

Ja mam ten sam problem co @Mateusz91rk.

Nie zmieniałem nic w żadnych ustawieniach. Po prostu nie mogę używać IE7, bo po wpisaniu adresu w pasku adresowym otwiera się mozilla i tam uruchamia się strona, natomiast w IE7 nic się nie dzieje. Mam oryginalnego Windowsa i bieżace aktualizacje, sp2

To moim zdaniem na pewno nie jest wina skrótu, bo program się uruchamia, tylko nie działa poprawnie!

@nikog0 ty masz troszeczkę inny problem bo jak ja chcę włączyć IE7 i klikam na ikonkę IE7 dwukrotnie to mi sie włącza od razu mozilla…

-------------------edit-------------------------

ja też mam orginalny system świeżo po instalacji (2 dni) i wszystkie aktualizacje i SP2

a, tak, mamy inny problem! To myśle że rozwiązaniem u Ciebie może być ponowne wyciągniecię skrótu!

@nikog0 tez tak myślałem i teraz po twoich namowach tak zrobiłem i jest wszystko OK. Ale chciałbym wiedzieć dlaczego tak sie stało?

Nie mówię ze 100% ale MOŻLIWE ze to skrót…

Zobacz w ustawieniach co masz zaznaczone tam gdzie przeglądarka domyślna… Możę masz ustawione FF i dlatego, ale to raczej nie to bo ja mam FF i IE i FF jest domyślna ustawiona i wszystko normalnie w oby2 chodzi…

a dlaczego CI się zmieniło to nie mam pojęcia…

hmm, moze to wynik błędu w czasie instalacji IE7 aktualizacji albo podczas instlacji Mozilli. Jeśłi nie to możliwe że to działanie jakiegoś szkodliwego oprogramowania, jakiegoś trojana, wirusa…Proponuje Ci przeskanować sobie dyski twadre a szczególnie C partycje w poszukiwaniu wirusów i np. Spybotem S&D innych robaków. Ale w każdym bądź razie jest to dziwna sprawa

A może ktoś zna rozwiązanie mojego problemu??

w sumie to na początku miałem starego IE, potem zainstalowałem Mozille, a następnie IE zaktualizował mi się do IE7 i wtedy pojawił sie problem. Domyślną przeglądarką jest Mozilla. Próbowałem przeinstalowywać Mozile, wywalając jej katalogi z programy files, document and settings i nic nie przynosi rezultatu, w sumie nie jest to uciążliwe bo i tak głównie używam Mozilli, ale nieraz jak ściągam jakies linki, to wymagany jest IE, wtedy musze odinstalowac na chwile Mozille… i to jest troche uciązliwe…

@nikog0 ja na twoim miejscu odinstalował bym całkiem FF i zobaczył czy normalnie działa IE7 i jak będzie normalnie działało i zainstaluj z powrotem FF

Ja bym się cieszył jak IE by mi wysiadł ale jak chcecie to proszę bardzo

1.Najpierw sprawdź skrót

2.Przestaw żeby IE był domyślny

3.Zainstaluj IE nawet bez sprawdzania legalności

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=1868&Internet+Explorer+7.0.5730.13+PL

mam takie wrażenie ze ktoś dalej mi próbuje pomóc. Jak coś to u mnie już jest OK. Sprowadziłem skrót na pulpit i jest OK.

@nikog0 a zobacz czy jak uruchomisz Windows Update który jest w Start/Wszystkie Programy

Dziwna sprawa, IE się uruchamia a kiedy z prawokliku wybieram właściwości pojawia siębłąd:

"rundll32.exe - Nie znaleziono punktu wejścia

NIe znaleziono punktu wejścia procedury ClearPhishingFilterData w bibliotece MSHTMLdll"

W oknie IE7 Narzędzie>>opcje internetowe też mi się nie otwiera, Mam też zainstalowanego Spyboota S&D ale wyłączone są w nim zabezpieczenia odnośnie ustawień opcji w IE, dziwna sprawa. Spróbuje przeinstalować IE!

przeinstaluj

odisntalowałem z panelu dodań/usuń Inetrnet Explorer 7 (ale to tylko było jakoś 1,5MB), uruchomiłem ponownie kompa i działa IE, po wpisaniu strony jakiejs tam ,strona uruchamia się w oknie IE! tylko odrazu komp pobrał jakąś nową aktualizację ale nie sądze żeby to była IE7!

Więc na chwilę obecną mój problem uważam za rozwiązany. Dzięki za pomoc!