Mozilla Firefox zawiesza się internet?

Siemka od pewnego czasu mam problem z Mozilla i nie wiem teraz czy tylko ja czy każdy jej użytkownik.

 

Nieraz dzieje sie tak, że jak mam ją włączoną pewien czas, to po prostu internet się w niej zawiesza tzn. jak chce włączyć jakąś podstronę itp to ładuje ładuje i nic, musze wyłączyć i włączyć przeglądarke od nowa i jest OK.

 

Dodam iż, nie rozłącza mi się internet itp, po prostu nie ładuje stron, nie mam tego problemu z Chrome czy IE, ale pytam z ciekawości bo już przyzwyczaiłem się do Firefoxa i chciałbym wiedzieć, co jest nie tak ?

Pierwsze, to możesz mieć zapchane cache na dysku. Wejdź w opcje, prywatność, historia i wybierz - będzie używał ustawień użytkownika. Poustawiaj dokładnie tak, tylko się nie pomyl, co ma być zaznaczone, a co odznaczone: http://prntscr.com/8ixduj

 

Drugie, to ustaw w opcje, zaawansowane, sieć, zaznacz - używaj ręcznego zarządzania pamięcią podręczną i daj mu 30MB. To wystarczy aż nadto.

 

Trzecie, to w zaawansowanych, aktualizacje, zaznacz - nie sprawdzaj dostępności aktualizacji i niżej odznacz aktualizacje automatyczne wyszukiwarki. Zaraz potem odinstaluj w systemie program maintenanceservice. Pamiętaj potem zawsze przy aktualizacji FF zaznaczać ustawienia użytkownika, odznaczać - zainstaluj usługę utrzymania. To zawsze w tle muli Firefoxa.

 

Czwarte, to w pasek adresu wpisz about:config i potem w pasku wpisz dom.ipc

Wszędzie, gdzie będzie wartość true podwójnym klikiem ustaw na false oprócz jednego

dom.ipc.plugins.flash.disable-protected-mode ustaw na true

 

Piąte, to w about:config privacy.trackingprotection.enabled ustaw na false

 

Pobierz dodatek ghostery. To przyśpieszy ładowanie stron, bo problemy w reklamach, przekierowania i szpiegostwo nie będzie się ładować.