Mozilla nie wczytuje automatycznie zdjęć

Witam

Po formacie dysku i zainstalowaniu mozilli, ta nie wczytuje automatycznie obrazków z różnych forum, jedynie widać do nich linki - jak na zdjęciu poniżej:

http://img18.imageshack.us/img18/3272/c … d01zii.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Jak rozwiązać ten problem?

Utwórz nowy profil Firefoksa, aby sprawdzić, co powoduje ten problem. Zrób skrót na pulpicie do firefox.exe i zmodyfikuj ścieżkę do pliku:

firefox.exe -p

Odpal przeglądarkę ze skrótu, otwórz nowy profil w oknie dialogowym, wybierz wyłączenie wszelkich dodatków.

Nowe Fx’y nie potrzebują tworzenia “specjalnego” skrótu, wystarczy przytrzymać Shift podczas uruchamiania ze zwykłego skrótu (trzymamy wymieniony klawisz i dwukrotnie klikamy ma ikonę Fx’a), to wywoła okno trybu awaryjnego, przez który można tą przeglądarkę uruchomić “na golasa” -coś w stylu tymczasowego nowego profilu-.

możecie mówić precyzyjniej bo jestem zielony w komputerach… krok po kroku…

jak mam zmodyfikować tą ścieżkę, jak zrobić nowy profil ?

@dziura87

No to lecim z “krok po kroku”:

a. Sposób podany przez manishe:

  1. Znajdź lub utwórz skrót Fx’a na pulpicie

  2. Kliknij w niego prawym przyciskiem myszy aby wywołać menu kontekstowe

  3. Wybierz z menu opcję “Właściwości”

  4. W oknie jakie się pojawi zlokalizuj pole tekstowe zwane “Element docelowy” i dopisz do niego -p oddzielone spacją, całość tego pola powinna wyglądać tak (zależne od wersji systemu):

  • “C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe” -P dla systemu 32bit

-“C:\Program Files (x86)\Mozilla Firefox\firefox.exe” -P dla systemu 64bit

(za miast samej litery “p”, można również zastosować “profilemanager”)

  1. Zatwierdź zmiany wprowadzone w skrócie i uruchom z niego przeglądarkę

  2. W uruchomionym oknie wybierz przycisk utworzenia nowego profilu

  3. Po dokonaniu czynności “diagnostycznych” przywróć skrót do stanu poprzedniego, czyli usuń dodany wpis -p z elementu docelowego lub zaznacz opcję niewyświetlania okna przy uruchamianiu (pkt. a.6.)

b. Sposób manishe, lecz bez ingerencji w skrót:

  1. Korzystasz ze skrótu Win+R, do wywołania okna Uruchom/Uruchamianie

  2. Wpisujesz firefox.exe -p lub firefox.exe -profilemanager i wciskasz OK lub klawisz enter

  3. pkt. a.6.

c. Sposób, o którym ja pisałem, czyli uruchomienie przeglądarki w trybie awaryjnym:

  1. Przy wyłączonej przeglądarce, wciśnij i trzymaj klawisz Shift , następnie uruchom przeglądarkę i dopiero po tym puść podany klawisz.

  2. Z okna jakie się pojawi kliknij na przycisk kontynuacji pracy w trybie awaryjnym (wtedy Fx odpali się tymczasowo na “nowym” profilu, bez żadnych wprowadzonych przez użytkownika modyfikacji)

wykonałem te czynności, ale co dalej? problem dalej występuje…

Jeśli z nowym profilem i/lub w trybie awaryjnym nie ma poprawy, możliwe że nie jest to ściśle związane z Fx’em.

Czy w tym temacie też nie widzisz screen’u?

Ogólnie ze screen’u można wnioskować jakbyś miał wyłączoną obsługę bbcode (jeśli jesteś zarejestrowany na stronie ze zrzutu, to sprawdź w opcjach czy masz odpowiednią opcję zaznaczoną) lub to same forum ma problem z tymi tagami.

PS. Podaj link do wątku ze screen’u, zobaczę jak to u mnie będzie się przedstawiać.

manieKMP to forum A4, ale na tej stronie trzeba być zarejestrowanym żeby móc oglądać zdjęcia więc nie chcę zabierać Ci czasu…

zarówno w tym, jak i na większości innych forum widzę obrazki, więc to całkiem możliwe że tylko tamto ma jakiś problem.

Dziękuję wszystkim za chęć pomocy.

Nie chcę zakładać nowego tematu więc zapytam tutaj… mozilla nie chce mi pamiętać logowań na forum, tzn. za każdym razem jak wyłączę komputer i później ponownie chcę coś przejrzeć to muszę się logować, mimo iż zaznaczam opcję “zapamiętaj mnie”. W czym tkwi problem ? czy to moze fabryczne błędy w mozilli ?

Na pewno nie to. Problem jest na twoim komputerze, nie w Firefoksie. Założ nowy profil, tak jak mówił maniek, tam zapamiętaj hasło i włącz autologowanie, będzie działać, chyba, że sam usuniesz ciasteczko z przeglądarki.

dzięki za pomoc