Mozilla obciąża mi strasznie procesor!

Cześć, mam problem z mozillą firefox (wersja 3.0.3). Otóż obciąża mi ona strasznie procesor! Jedna otwarta strona zżera średnio 10% CPU i 60.000K - 70.000K pamięci. System jest świeżo po instalacji. Przed reinstalacją mozilla nie obciążała mi tak kompa, a teraz, kiedy powinno wszystko ładnie chodzić jest problem. Oczywiście nie mówię co się dzieje, jak otwieram większą ilość zakładek w jednym oknie firefoxa, albo otwieram więcej niż jedno okno… masakra:Jest sposób na poprawę sytuacji? Ma się rozumieć inny sposób niż ponowne zainstalowanie firefoxa

Po 1. nie mozilla tylko firefox-mozilla to też przeglądarka inna od firefoxa która już się nie rozwija-projekt został porzucony 2. przyczyn może być wiele np. wirus na kompie n3. spamujesz-za dużo znaków piszesz i nikt nie będzie Cię traktował poważnie tylko jak dziecko neostrady

może spróbuj Standardowa Diagnostyka Firefox

Jaki antywirus?

sorki, te znaki to nie ja… chyba mam nieproszonych gości na kompie (już 5 raz wysyłam ta wiadomość, ciekawe czy tym razem się wyśle)

Antywirus to Avira Premium Security Suite (pakiet z firewallem).

Nigdy nie miałem do Aviry zastrzeżeń, zawsze wszystko mi chodziło. Teraz dopiero coś nie jest tak…

PS. Dzięki _ apdjs _ za link do optymalizacji firefoxa:) uruchomiłem przeglądarkę w trybie awaryjnym, usunąłem jedną dziwną wtyczkę i wszystko lepiej chodzi. Nie jakoś super, ale dużo lepiej:) Dzięki jeszcze raz!

Jedno pewne - nie jest to kwestia FF. Przed chwilą naotwierałem specjalnie ok. 10 stron i użycie procesora - 6%. Także FF 3.0.3.

ok, teraz ja otworzę 10 stron i zobaczę, jak to u mnie wygląda

otwartych 10 stron - użycie procesora 0%-10% (czasami do 16%), tylko użycie pamięci 73560K

PS. Mam jednordzeniowego laptopa

Do pamięci polecam Minimem - jest w vortalu. Naprawdę działa! :smiley: Ja także mam jednordzeniowego laptopa.

Oki, przetestuje ten program;) zobaczymy na co go stać. dzięki przemox