Mozilla otwiera sie w trybie offline - jak to wyłączyć?

Witam!

Mam problem z mozillą na ubuntu za każdym razem gdy włączę kompa i uruchamiam mozillę muszę odznaczać “Pracuj w trybie offline” jak ustawić aby cały czas było to odznaczone?

Zobacz w about:config filtr:

browser.offline

czy masz na false.

Tak jest false.

Połączenie z internetem rozumiem jest? Możesz spróbować uruchomić Firefoksa w bezpiecznym trybie i ustawić domyślne ustawienia przeglądarki itp. poleceniem:

firefox -safe-mode

Lub sprawdź w menedżerze profili, czy nie masz przypadkiem zaznaczone Pracuj w trybie offline (Work offline), menedżer profili uruchomisz poleceniem:

firefox -ProfileManager

Pozdrawiam!

Tak z netem łącze się przez Ubudsl.

Mam jeszcze jedno pytanie zainstalowałem sobie program “Screenlets” uruchomiłem kilka gadżetów i wszystko ładnie wygląda jednak jest mały problem jak otwieram przeglądarkę to gadżety się nie ukrywają tylko nakładają się na przeglądarkę ;/ Jak ustawić aby się automatycznie chowały?

wuuhacz , w about:config spróbuj tak

browser.offline => true

browser.offline-apps.notify =>true

Zrestartuj Fx.

Menedżer profili sprawdzałeś? Co do Screenlets to prawdopodobnie albo ustawia się to w ustawieniach ogólnych programu Screenlets albo w samych screenletach, musisz odznaczyć opcję always on top (zawsze na wierzchu).

Pozdrawiam!

Nic nie pomaga cały czas odpala się w trybie offline

Zrób mały test, wykonaj w terminalu takie polecenie:

mv -v $HOME/.mozilla $HOME/.mozilla.bak

I uruchom Firefoksa.

Pozdrawiam!

Zobacz jeszcze tu

http://kb.mozillazine.org/Toolkit.netwo … er.disable

toolkit.networkmanager.disable =>true

Bez zmian :frowning:

Pozostaje przesiąść się na Chrome lub Opere którą bardziej polecicie na Ubuntu?

PS.

Mam jeszcze jedno pytanie zainstalowałem sobie program “Screenlets” uruchomiłem kilka gadżetów i wszystko ładnie wygląda jednak jest mały problem jak otwieram przeglądarkę to gadżety się nie ukrywają tylko nakładają się na przeglądarkę ;/ Jak ustawić aby się automatycznie chowały?

post2618320.html#p2618320

Pozdrawiam!

@roobal

Dzięki wielkie! :wink:

Można zamknąć.