Mozilla sama otwiera kartę "dodatki" a komputer zwolnił po odinstalowaniu Kaspersky Pure 3.0

Witam.

Dzisiaj pojawił się na moim komputerze problem. Sprawę opiszę od początku. Po doniesieniach o tym, że producent mojego ulubionego oprogramowania antywirusowego (Symantec) postanowił zmienić sposób tworzenia swoich programów, odinstalowałam Nortona Internet Security 2014 i zainstalowałam Karpersky Pure 3.0 (wersję testową na 30 dni). Wczoraj odinstalowałam Kasperskiego gdyż skończyła mi się licencja. Zainstalowałam ponownie Nortona (mam pełną wersję). Po tej operacji zaczęła wariować Mozilla. Najpierw wyłączyła się kilka razy bez żadnego komunikatu, dopiero po kolejnym razie pokazał się komunikat o resetowaniu programu. Po włączeniu okazało się, że zniknęły wszystkie zainstalowane dodatki, skórki, jednak zostały zakładki i zapisane strony. Teraz Mozilla podczas uruchamiania otwiera sama z siebie kartę “dodatki” (jedną lub kilka,losowo). System przeczyściłam CCleanerem i ADW (nic nie znalazł). System również bardzo zwolnił. Oto logi:

 

OTL: http://www.wklej.org/id/1465808/

Extras: http://wklej.org/id/1466653/

 

FRST: http://wklej.org/id/1466465/

Addition: http://wklej.org/id/1466468/

Nie widać  żadnej infekcji.

Przecież problem wystąpił po instalacji Nortona, więc prawdopodobnie ten program jest przyczyną.

Właśnie nie po instalacji Nortona, tylko jeszcze podczas obecności Kasperskiego mozilla zaczęła spadać. A ponieważ pojawił się komunikat o kończącej się licencji (3 dni) to go odinstalowałam. Następnie mozilla się zresetowała, gdy próbowałam pobrać ponownie Nortona (usługa Norton Account). Po resecie udało mi się pobrać oprogramowanie, jednak od tej chwili mozilla ciągle otwiera zakładkę “dodatki”. Poza tym NIS 2014 miałąm już wcześniej przez 8 m-cy i żadnych problemów nie było.

FF - prefs.js..browser.startup.homepage: "https://www.google.pl/?gws_rd=ssl|about:addons"

Przecież jako stronę startową masz ustawione dodatki: about:addons

Jak ustawić stronę startową:

https://support.mozilla.org/pl/kb/Jak%20ustawić%20stronę%20startową

Stronę startową zmieniam od wczoraj. I po każdym uruchomieniu komputera to wraca. Wpisywałam adres ręcznie: google.pl , otwierałam google na karcie i klikałam w opcję “użyj bieżącej strony”. Nic nie pomaga. Zaznaczam, że wszystko przy otwartej tylko jednej karcie (google). Nawet reinstalowałam już mozillę.

W pasek adresu wpisz: about:config

W polu Szukaj wklej: browser.startup.homepage

Kliknij prawym na tej wartości i wybierz Resetuj.