Mozilla Thunderbird – alert od konkretnych adresatów

Korzystam z Mozilla Thunderbird i chce aby od kilku konkretnych adresatów abym był maksymalnie informowany o nowych wiadomościach. Może to być dźwięk, sms czy jakiś duży komunikat na komputerze. Są jakieś wtyczki czy programy aby coś takiego zrobić?

Robię to po to bo w potężnej ilości otrzymywanych wiadomości otrzymuje kilka ważnych wiadomości od wiadomych mi adresatów i mam kilka minut, żeby im odpowiedzieć na wiadomość.

Tworzysz filtr i ważne wiadomości będą przenoszone do osobnego katalogu.

ok, ale czy mogę ustawić aby po dodaniu do tego folderu wiadomości był np. dźwięk? Wiadomości z innych folderów nie mogą mieć dźwięku.

Sam z ciekawości szukam i póki co zero efektów. Pewnie ktoś mądrzejszy Ci pomoże (nie wierzę, byś był pierwszym szukającym podobnej funkcjonalności)

…chyba, że poradziłbyś sobie w sposób nieco na opak. Stworzył filtr, który by przenosił wszystkie wiadomości nie spełniające warunków dla Ciebie ważnych maili do innego katalogu (ew. dodatkowo zaznaczył by przeniesione wiadomości traktowane by były jako “przeczytane”). W ten sposób w katalogu odebrane byłyby tylko te dla Ciebie priorytetowe.
Ustawienie powiadomienie dźwiękowego dla katalogu “Odebrane” to już banał.

2 polubienia

Najpierw odfiltruj wiadomości od konkretnych osób do jakiegoś katalogu, a potem ustaw dla niego powiadomienie dźwiękowe z wykorzystaniem tego dodatku:
https://addons.thunderbird.net/pl/thunderbird/addon/mailbox-alert/ .

2 polubienia