Mozilla Thunderbird jak wyłączyć otwieranie następnej wiadomości?

(uayo) #1

Mam trochę dziwne pytanie. Od niedawna używam Mozilla Thunderbird i kiedy odczytam i usunę wiadomość,Thunderbird automatycznie pokazuje wiadomość, która jest pod spodem. Ktoś wie jak to wyłączyć. Trochę jest to upierdliwe.

(terr) #2

To najpierw zamknij iksem kartę z wiadomością i dopiero wtedy ja skasuj.

(uayo) #3

Nie otwiera mi wiadomości w nowym oknie, tylko jak jest to główne okno programu, jak kliknę u góry na nowej wiadomości, ona otwiera się na dole tego głównego okna. Kiedy kliknę usuń, to natychmiast pokazuje na doie tego okna następną wiadomość w folderze, obojętnie którym.

(pocolog) #4

To jest okno podglądu, więc co byś chciał żeby było tam wyświetlane? Możesz wyłączyć całkiem to okno podglądu wiadomości w ustawieniach widoku.

(uayo) #5

O dzięki dokładnie o to mi chodziło :slight_smile: Czy można jeszcze otwierać jednym kliknięciem wiadomości?

(pocolog) #6

Wydaje mi się, że nie można. Byłoby to niewygodne przy próbie zaznaczenia wielu wiadomości.

(uayo) #7

Niestety dalej nie działa tak jak bym chciała. Po wyłączeniu okna podglądu, wiadomość otwiera się w nowym oknie i znowu po kliknięciu usuń w tym oknie dalej pokazuje następną wiadomość :confused:

(pocolog) #8

Kliknij prawym klawiszem myszy na belkę obok zakładek i wybierz aby pokazywało się menu programu. Wejdź w menu Edycja następnie chyba ustawienia w języku polskim (properties) następnie zakładka wyświetlanie (display) niżej zakładka zaawansowane i zaznacz opcję zamknij okno/zakładkę po przeniesieniu lub usunięciu (close message window/tab on move or delete)

(uayo) #9

@pocolog Bardzo dziękuję za pomoc :slight_smile: Teraz jest dokładnie tak, jak być powinno :slight_smile:

(pocolog) #10

Proszę uprzejmie :wink:

(Cedar) #11

Można. Kliknięciem w klawisz "Enter"
Zapoznaj się z obsługą programu za pomocą klawiatury, dla mnie wygodniejsze niż za pomocą myszki - program posiada bardzo rozbudowane opcje obsługi klawiaturą, w przypadku Thunderbirda prawie myszki nie używam.

(uayo) #12

@Cedar dziękuję za informację, sprawdzę na pewno.