Mozilla Thunderbird jak wyłączyć otwieranie następnej wiadomości?

Mam trochę dziwne pytanie. Od niedawna używam Mozilla Thunderbird i kiedy odczytam i usunę wiadomość,Thunderbird automatycznie pokazuje wiadomość, która jest pod spodem. Ktoś wie jak to wyłączyć. Trochę jest to upierdliwe.

To najpierw zamknij iksem kartę z wiadomością i dopiero wtedy ja skasuj.

Nie otwiera mi wiadomości w nowym oknie, tylko jak jest to główne okno programu, jak kliknę u góry na nowej wiadomości, ona otwiera się na dole tego głównego okna. Kiedy kliknę usuń, to natychmiast pokazuje na doie tego okna następną wiadomość w folderze, obojętnie którym.

To jest okno podglądu, więc co byś chciał żeby było tam wyświetlane? Możesz wyłączyć całkiem to okno podglądu wiadomości w ustawieniach widoku.

O dzięki dokładnie o to mi chodziło :slight_smile: Czy można jeszcze otwierać jednym kliknięciem wiadomości?

Wydaje mi się, że nie można. Byłoby to niewygodne przy próbie zaznaczenia wielu wiadomości.

Niestety dalej nie działa tak jak bym chciała. Po wyłączeniu okna podglądu, wiadomość otwiera się w nowym oknie i znowu po kliknięciu usuń w tym oknie dalej pokazuje następną wiadomość :confused:

Kliknij prawym klawiszem myszy na belkę obok zakładek i wybierz aby pokazywało się menu programu. Wejdź w menu Edycja następnie chyba ustawienia w języku polskim (properties) następnie zakładka wyświetlanie (display) niżej zakładka zaawansowane i zaznacz opcję zamknij okno/zakładkę po przeniesieniu lub usunięciu (close message window/tab on move or delete)

2 polubienia

@anon741072 Bardzo dziękuję za pomoc :slight_smile: Teraz jest dokładnie tak, jak być powinno :slight_smile:

Proszę uprzejmie :wink:

Można. Kliknięciem w klawisz "Enter"
Zapoznaj się z obsługą programu za pomocą klawiatury, dla mnie wygodniejsze niż za pomocą myszki - program posiada bardzo rozbudowane opcje obsługi klawiaturą, w przypadku Thunderbirda prawie myszki nie używam.

@Cedar dziękuję za informację, sprawdzę na pewno.