Mozilla Thunderbird- Problem z wysyłaniem poczty

(Oxygene8) #1

Witam

Posiadam program Mozilla thunderbird i mam w nim skonfigurowane dwa konta. Pierwszy w domenie ...@poczta.onet.pl a drugi w ...@op.pl

Meile moge odbierać bez problemu z obu kont jednak wysyłac moge tylko z konta ..@op.pl.

Gdy próbuje wysłac coś z ...@poczta.onet.pl wyskakuje błąd

Niby wszystko mam dobrze wprowdzone. W konfiguracji serwera poczty wychodzącej SMTP mam dodane dwa konta z tym że poczta.onet.pl ustawiony jest jako domyślny. Nie wiem czy to ma znaczenie. Pozdro

(Grzegorz Ch) #2

dodane masz dwa konta, ale czy dla każdego konta pocztowego masz ustawiony inny odpowiedni serwer SMTP??

68959680c340dc84med.jpg

(Oxygene8) #3

Hmm. adres serwera poczty wychodzącej mam z konfiguracji mojego konta. Z tym że są te same: smtp.poczta.oent.pl. dla obu kont. Z tego co sugerujesz to chyba wiem w czym problem. dla konta ..@op.pl muszę ustawić dla poczty wychodzącej domene smtp.op.pl . Mam rację.

(Grzegorz Ch) #4

nie masz racji, czytaj jakie masz ustawić serwery.

chodziło, mi o to aby ustawienia serwera SMTP dla każdego konta były inne/odpowiednie. Z tego co pisze w pomocy adres serwera SMTP jest zawsze taki sam i nie zależny od domeny w jakiej ma się konto. oprócz nazwy serwera SMTP konfigurujesz również Identyfikator użytkownika w celu autoryzacji.

wycinek z pomocy:

czyli jako Identyfikator użytkownika , w konfiguracji serwera SMTP podajesz: ..@op.pl

jak skonfigurujesz serwery SMTP dla każdego konta, to przy konfiguracji kont (pierwszy obrazek, jaki wkleiłem) w polu zaznaczonym wybierasz odpowiedni serwer.

(Paker) #5

o ile dobrze zrozumiealem to musisz zrobic zrobic 2 serwer SMTP to wysylania poczty, i wtedy gdy ysylasz maila, to wybierasz z ktorego maaila chcesz wyslac

(Oxygene8) #6

Witam po krótkiej nieobecnośc niestety ciągle praca.

Wydaje mi się że wszystko mam tak jak mówicie. dla pewności przesyłam fotki konfiguracyjne bo wdalszym ciągu ni mogę wysyłać z domeny...@poczta.onet.pl

aeeabe5a98a03590.jpg, f0542762e509f56b.jpg, b48fff6f2f288435.jpg

Pozdrawiam i proszę o pomoc