Mozilla Thunderbird- Problem z wysyłaniem poczty

Witam

Posiadam program Mozilla thunderbird i mam w nim skonfigurowane dwa konta. Pierwszy w domenie …@poczta.onet.pl a drugi w …@op.pl

Meile moge odbierać bez problemu z obu kont jednak wysyłac moge tylko z konta …@op.pl.

Gdy próbuje wysłac coś z …@poczta.onet.pl wyskakuje błąd

Niby wszystko mam dobrze wprowdzone. W konfiguracji serwera poczty wychodzącej SMTP mam dodane dwa konta z tym że poczta.onet.pl ustawiony jest jako domyślny. Nie wiem czy to ma znaczenie. Pozdro

dodane masz dwa konta, ale czy dla każdego konta pocztowego masz ustawiony inny odpowiedni serwer SMTP??

68959680c340dc84med.jpg

Hmm. adres serwera poczty wychodzącej mam z konfiguracji mojego konta. Z tym że są te same: smtp.poczta.oent.pl. dla obu kont. Z tego co sugerujesz to chyba wiem w czym problem. dla konta …@op.pl muszę ustawić dla poczty wychodzącej domene smtp.op.pl . Mam rację.

nie masz racji, czytaj jakie masz ustawić serwery.

chodziło, mi o to aby ustawienia serwera SMTP dla każdego konta były inne/odpowiednie. Z tego co pisze w pomocy adres serwera SMTP jest zawsze taki sam i nie zależny od domeny w jakiej ma się konto. oprócz nazwy serwera SMTP konfigurujesz również Identyfikator użytkownika w celu autoryzacji.

wycinek z pomocy:

czyli jako Identyfikator użytkownika , w konfiguracji serwera SMTP podajesz: @op.pl

jak skonfigurujesz serwery SMTP dla każdego konta, to przy konfiguracji kont (pierwszy obrazek, jaki wkleiłem) w polu zaznaczonym wybierasz odpowiedni serwer.

o ile dobrze zrozumiealem to musisz zrobic zrobic 2 serwer SMTP to wysylania poczty, i wtedy gdy ysylasz maila, to wybierasz z ktorego maaila chcesz wyslac

Witam po krótkiej nieobecnośc niestety ciągle praca.

Wydaje mi się że wszystko mam tak jak mówicie. dla pewności przesyłam fotki konfiguracyjne bo wdalszym ciągu ni mogę wysyłać z domeny…@poczta.onet.pl

aeeabe5a98a03590.jpg, f0542762e509f56b.jpg, b48fff6f2f288435.jpg

Pozdrawiam i proszę o pomoc