Mozilla Thunderbird - problem z wysyłaniem wiadomości

Kiedy próbuję wysłać wiadomość wyskakuje komunikat: “Logowanie na serwerze (…) nie powiodło się.” Mam dwie poczty z Onetu i jedną z Gmaila i to samo. Z ustawieniami poczty wszystko w porządku bo sprawdzałem. Poza tym wiadomości do skrzynki odbiorczej dochodzą. A wysłać mogę bez problemu bezpośrednio np. ze strony Onetu. Generalnie korzystałem z Thunderbirda na trzech komputerach i teraz nie działa mi na tym, na którym miałem zainstalowany jako pierwszy (na pozostałych aktualnie nie korzystam). Czy to może być przyczyną, że po zainstalowaniu Thunderbirda na tym komputerze zainstalowałem i wysyłałem pocztę z innego komputera? Wówczas nie próbowałem wysyłać z tego komputera nic, ale wiadomości dochodziły na każdy komputer. Czy można korzystać z Thunderbirda na kilku komputerach czy powoduje to konflikty?

No a jak masz wpisane ustawienia?

Strzelam w ciemno - włącz szyfrowanie wiadomości wychodzących albo zmień porty SMTP z 25 na 587.

No w ustawieniach wpisana odpowiednio nazwa serwera albo Onetu albo Gmaila, połączenie szyfrowane SSL/TLS, port 993. Już działa. Wystarczyło, że na nowo wpisałem hasła do każdej poczty, co jest dziwne bo były wpisane dobrze, tym bardziej, że wiadomości przychodzące przychodziły.