Mozilla Thunderbird - problem z wysyłaniem załączników

Witam. Otóż kiedy chcę wysłać większy załącznik to nigdy się to nie udaje. Mam 5 kont z 3 różnych stron (3 z Onetu, 1 z WP i 1 z Gmaila) i obojętnie z którego konta chcę wysłać to zawsze kończy się to niepowodzeniem. Na pocztach z Onetu dostaję po wysłaniu takiego zwrotnego maila:

"Undelivered Mail Returned to Sender

I’m sorry to have to inform you that your message could not

be delivered to one or more recipients. It’s attached below.

For further assistance, please send mail to postmaster.

If you do so, please include this problem report. You can

delete your own text from the attached returned message.

The mail system

message size 67724494 exceeds size limit 35882577 of server gmail-smtp-in.l.google.com"

Niby jest napisane o jakimś limicie, z tym, że na Onecie limit to 50MB, a w tym przypadku wysyłałem załącznik o wielkości 46MB… Poza tym na innych pocztach też się nie wysyła. Czy to Thunderbird ma jakieś głupie limity, czy o co chodzi? Szukałem jakby co i znalazłem tylko temat bez odpowiedzi: http://forum.dobreprogramy.pl/thunderbird-przerywa-wysylanie-zalacznikami-t429828.html?hilit=thunderbird%20wysy%C5%82anie#p2731882

Maksymalny rozmiar załącznika poczty GMail:

http://support.google.com/mail/bin/answ … nswer=8770

Poczta Onetu:

http://poczta.onet.pl/oferta/1093055,regulamin.html .

Thunderbird jako program pocztowy nie ma tu nic “do gadania” - serwer odrzuca list i koniec.

To nie wina programu Thunderbird, tylko specyfiki przechowywania maila na serwerze, który jest przechowywany w postaci tekstowej, zakodowany w 8 bitach (albo w 7 nie pamiętam w tej chwili) i załącznik na serwerze “robi się” jakby większy.

http://poczta.onet.pl/oferta/1093055,regulamin.html

W rzeczywistości nigdy nie wyślesz maila 50 MB

W tym komunikacie masz podane, że limit wielkości załącznika zawartego w mailu w postaci, w której “ląduje” na serwerze to 35882577 B a próbowałeś wysłać 67724494 B

Możesz to sprawdzić w pewien sposób - utwórz maila z załącznikiem o znanym Ci dokładnie rozmiarze i zobacz jaki rozmiar maila pokazuje Thunderbird - będzie znacząco większy niż rozmiar załącznika. Możesz też takiego maila przeciągnąć na pulpit i za pomocą właściwości podejrzeć jego rozmiar oraz otworzyć w notatniku - zobaczysz, ze nie ma tam Twojego załącznika jako załącznik tylko pole z “krzaczkami” na które został przekodowany załącznik.

Ta zamiana nie wystąpi jeśli jako załącznik dołączysz czysty plik tekstowy (ale nie .doc, .xls itp bo one też zawierają dane binarne i też zostaną przekodowane.

Reszta wyjaśnienia jest na stronie, którą podał marcin’82 :

  • czyli cóż z tego, że Twój serwer przyjmuje dany rozmiar, skoro serwer adresata już nie.

Robiłem wiele prób i okazuje się, że nie można wysłać większego maila jak 25MB, nawet z poczty Onetu (mimo, że mają napisane, że 50MB).