Mozilla Thunderbird - sortowanie po dacie otrzymania

Witam,

Korzystam z programu Mozilla Thunderbird (91.13.1 (32 Bity)) na którym mam skonfigurowane 4 konta e-mail oraz utworzone około 50 folderów w Lokalne Foldery Osobiste.

Jak ustawie w jednym folderze sortowanie po dacie otrzymania (co ta opcja mnie interesuje) i skorzystam z opcji

Zastosuj Ustawienia Do > Folderu

lub

Zastosuj Ustawienia Do > Folderu i Wszystkich Folderów w Nim Zawartych

to mam tylko widoczne sortowanie w tym folderze co wykonywałem w/w opcje sortowania, a nie we wszystkich folderach.

Mimo kilkukrotnych prób posortowania wszystkich folderów po dacie otrzymania nie udało mi się tego zrobić, czy jest możliwość żeby ustawić sortowanie po dacie otrzymania od najstarszej do najnowszej tak żeby było widoczne we wszystkich folderach?.

Powtórz to z opcji „obecnego widoku” i powinno po chwili pasować - najlepiej dla każdej skrzynki online.

Mnie tak wróciła kolumna rozmiar (część archiwum jej nie miało) i sortowanie odwrotnie do twojego (lubię nowe na górze a ty piszesz o starych na szczycie).

Opcja dla katalogów nieskalanych lub po przez modyfikację plików msf:

Właśnie powtarzałem niejednokrotnie żeby wszystkich folderach był taki sam widok (może i masz rację że nowe wiadomości są u góry) ale ustawie tylko w jednym folderze, a w pozostałych nie ma szans zmiany mimo że układ kolumn i nazw jest taki sam w każdym Folderze.

To kopiuje jedynie układ kolumn. Sortowanie jest pomijane

Próbuję przyznam i nadal nie jest to sortowanie według daty we wszystkich folderach tylko w jednym co zastosuję.

ta opcja nie kopiuje ustawień sortowania (przynajmniej u mnie), tylko to jakie kolumny mają być widoczne. Możesz zmienić domyślne sortowanie dla nowo utworzonych folderów How To change Thunderbird’s default sort order and threaded view – Bad Penguin
np ustawiając

mailnews.default_sort_order:    default     integer     1
mailnews.default_sort_type:     default     integer     35
1 = Ascending
2 = Descending
35 = Received

Istniejące foldery raczej musisz przeklikać ręcznie

Mnie działa kopiowanie widoku i on kopiuje głównie sortowanie może trzeba dać czas apce.

Jak się umie zrobić backup profilu to można spróbować komendy edytującej pliki „msf” (padnie to wróci pocztę z backupu a i może rozłączyć internet jakby to umiało psuć IMAP/POP3), zakładam że nie aktywował maildir i dalej używa mbox.

Kurcze, to znaczy że u mnie jakiś lokalny problem, bo mi kopiuje tylko układ kolumn bez sortowania. Działa Ci pod Win czy Linux?

Na Windows 7.

Zobaczcie tutaj:
https://wiki.archlinux.org/title/thunderbird#Change_the_default_sorting_order

Ustawiałem dawno i nie pamiętam czy były z tym jakieś problemy.

Zmiany należy umieścić w pliku user.js w katalogu profilu (zależnie od systemu operacyjnego).

Nie trzeba w user.js jak wpis nie jest wrażliwy na resetowanie się.

Fakt faktem tak jest, jak zastosowałem

Zastosuj Ustawienia Do > Folderu i Wszystkich Folderów w Nim Zawartych

To jest kopiowanie tylko układu kolumn do każdego z kont i jego folderów, a sortowanie mimo że zaznaczę kolumnę „Data Otrzymania” to jest pomijana.

Przyznam że taką ilość folderów przeklikać ręcznie jest nie co monotonne.