Mozilla Thunderbird - synchronizacja z Windows

Dotychczas używałem Thunderbirda na Windowsie 98. Teraz zainstalowałem go sobie także w Linuksie Mandrake i porobiłem w nim sobie takie same konta pocztowe jak miałem na Windzie. Mam pytanko: da się to jakoś tak ustawić żeby widzieć pod Linuxem moje wiadomości które były odebrane i wysyłane w Windzie? Chodzi mi o to żebym nie musiał się przełączać pomiędzy Linuxem a Windowsem tylko po to żeby sprawdzić jakąś wiadomość odebraną akurat gdy byłem w pod tym drugim systemem. Jak ktoś ma pomysła to będę wdzięczny (dźwięczny).

Nie miałem okazji przekonać się empirycznie, ale katalogi profili (windowsowy w /Data Files i linuksowy w ~/.thunderbird) chyba się nie różnią - więc chyba można by korzystać z jednego profilu. Można to zrobić, przenosząc katalog profilu na partycję fat32 (w win98 to akurat nie problem :slight_smile: ) i tworząc link symboliczny w katalogu /home.

Ale to trochę skomplikowane, co?

Można prościej :

W ustawieniach konta wystarczy włączyć opcję Pozostaw wiadomości na serwerze. :smiley:

Hm… ciekawe, musze to sprawdzić… empirycznie oczywiście :slight_smile: Dzięki wielkie za pomoc.

Nio trochę, ale spoko - nie takie rzeczy się już robiło :smiley:

Nie o to mi chodziło. Po co ściągać jeszcze raz to co już zostało ściągnięte?

Wystarczyło w Google wpisać: mozilla +“wspólne profile” żrby uzyskać coś takiego:

http://mozillapl.org/projekty/Szko%B3a/Wsp%F3lneProfile

TXH areh.